Keşan’da 6 adrese ‘torbacı’ operasyonu

Edirne’nin Keşan ilçesinde uyuşturucu madde tacirlerine yönelik operasyon düzenleyen polis güçleri, çokça sayıda metal konu ve zırh ele geçirdi. 6 ayrı adrese yapılan eş anlı baskınlarda 2 torbacı yakalandı.

Keşan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Edirne İl Inanma Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Yazıhane Müdürlüğü ve Keşan Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Ekip Amirliği görevlileri marifetiyle ilçede eroin yön ticareti işleyen çıkmaz satılarına müteveccih sormaca yapıldı.

Çalışmalarda torbacı oldukları belirlenen M.A. ve A.K. isimli şahısların, esrar bap sattıkları tayin edilirken, bu şüphelilerden esrar konu gerçekleştirme fail kişiler üzerinden de 0.37 gram skunk ve 0.74 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Olaylarla ilişik soruşturma genişletilirken, münasebetsiz 2 koca ve onlarla bağlantılı 4 ayrı adres de dahil olmak amacıyla hep 6 ayrı adrese senkronik baskın düzenleyen polis, 2 şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Ameliyat yapılan adreslerdeki aramalarda ise, 1 adet 9 mm tabanca, 1 sayı kuru nekes tabanca, 12 sayı 9 mm çapında mermi, 2 adet beyzbol sopası, 1 sayı muşta ile 0.64 gram kubar yaman maddesi, 2.56 gram tütün ile anlaşılmaz sigara, 1.14 gram beyaz, 0.70 gram kendir tohumu, 35 skor bireşimli ecza, mızrap maddeleri fişeklemede kullanılan folyo, payp ve suçla elde edildiği değerlendirilen 4 bin 860 liralık mal ele geçirildi. – EDİRNE

Share: