Kastamonu veri: KASTAMONU – Kastamonu Belediyespor-Lokomotiva Zagreb maçının peşi sıra

Hentbol EHF Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu’nda Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagreb takımını 26-23 aşınmış ederek Şampiyonlar Ligi’ndeki önce puanını kayran Kastamonu Belediyespor’un antrenörü Claus Mogensen, tarihi tıpkısı benek aldıklarını söyledi.

Claus Mogensen, maçın peşi sıra gazetecilere yaptığı açıklamada, maçı kazanmalarında yaptıkları dolgunca savunmanın eke olduğunu belirtti.

Hücumda da bereketli oynadıklarını anlatan Mogensen, “Sonlara akilane az buçuk yavaşladık. Tarihi olan puanı kabul etmek üzereydik. Bunun üzere muhteriz bire bir oyuna döndük. Yüce olan kazanmaktı. Tarihi puanı aldığımız için haddinden fazla mutluyuz.” dedi.

Kaleci Yaren Berfe Göker ise gururlu ve bahtiyar olduklarını tabir ederek, “Karşılaşma boyunca kontrol bizdeydi. Kazanmasını bilinen.” diye konuştu.

Ceren Demirçelen ise pik mebzul hazırlandıklarını belirtti.

Şampiyonlar Ligi’nde iki sezondur uğraş ettiklerini kaydeden Ceylan, “Bu bizim Şampiyonlar Ligi’nde aldığımız önce yengi. Bando arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Haddinden Fazla mutluyum. Umarım devamı ati.” ifadelerini kullandı.

Share: