İçişleri Bakanı Soylu Gaziantep’te

İçişleri Bakanı Aristokrat Gaziantep’te

Vekil Aristokrat, “Okul önlerinde maden satanların ayaklarını kırın diyorum”

GAZİANTEP – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Gaziantep’te planlı “Yer gür narkotik polisi esas projesi” çerçevesinde düzenlenen programa katıldı. Vekil soylu metal üzerine yaptığı talimatı tekiden, “Meslek önlerinde metal satanların ayaklarını kırın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te planlı ‘En bereketli narkotik Polisi esas projesi’ programda konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Mecnunca, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’ya liyakatli çalışmaları nedeniyle teşekkürname ederek, Kent güvenliğinin çok büyük olduğunu vurguladı. Delicesine, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu cesaretinden çevre kutlayarak, şehrin güvenlik sorunlarının milimize edildiğini tabir etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, bunaltıcı programlarına karşın Gaziantep’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür ederek, içişleri Bakanlığının kararlarını kentte uyguladıklarını belirtti.

“Avrupa’üstelik maden serbest bırakılıyor”

Avrupa’birlikte uyuşturucunun yasallaştığını tamlayan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Yer gani uyuşturucu polisi esas projesi” çerçevesinde Zaman sizlerle ayrımsız araya gelmeyi istem ettik. Katılımlarınız amacıyla hepinize teşekkür derim. Diyarbakır’da PKK’ya cebin arz hararetli curcunalı Hacire anayla başladı. Bugün 4. Yıl anneler seçme yerde gösteri yapıp evlatlarını alıyorlar. Annenin gücü ve inadı başkadır. Cenabıhak kimseye döl derdi vermesin. Zaman karşımızda bütün evlatları zılgıt eden ayrımsız eroin belası var. Kimya ve lojistik geliştikçe çeşitliliği ve hareketliliği arttı. Bir çokça bölgeden başkaa yerlere sevkiyatlar oluyor. Bu illegal yapılara mülk lazım. Terör örgütüne mülk geçişsiz gözü doymayan ülkeler abat etsinler diyerek bir nice bölgeyi karıştırıyor. Ama bu zehir onları dahi vurur. MEMLUK’dahi aynı kasabayı ağız ağıza maden kullanıcılarına infirak etmiş. Almanya’üstelik bire bir kanun teklifi veriyor. Esrarı erkin bırakacaklar. Esrarı evlerinde üretebilecekler. Bunlar kafayı yemişler. Iğne heybet desteğiyle maden bağımlılarına karşılıksız veriliyor. Avrupa’bile narko shoplar var. Narko kafeler var. Avrupa’birlikte uyuşturucu normalleşiyor. Bindi verdikleri yıldırı örgütleri metal zehir şimdi kendilerini vuruyor. Cenup Amerika’dan kokain Avrupa’ya gidiyor. MEMLUK, Irak’a kargaşa getirdi. Sonra Afganistan barış getireceğim dedi. 17 bin hektar afyon üretimi MEMLUK gelince 300 bin hektara çıktı” dedi.

“Mızrap satanların ayaklarını kırın dedik sonuç alıyoruz”

Okul önlerinde eroin satanların ayaklarını kırın dediğimizde birilerinin kendilerine kızdığını amma sayede maden satıcılarının oranının azaldığını anlatım eden Icra Vekili Soylu, “Teröriste hangi muameleyi yapıyorsak metal tüccarlarına bile benzeri muameleyi yapıyoruz. 2021 yılında 22 ton eroin yakalandı. Gümrükte yakalananlarla beraber 25 26 tona büyüklüğünde bundan sonra. Eskiden doğudan Türkiye’ye eroin girerdi. Cumhurbaşkanımız anca aynı buyruk ortaya koydu kim, sınırda ve yapılan çalışmalarla deminden uyuşturucunun yüzdelik 74’ünü Balkı, Van ve Hakkari’birlikte yakalıyoruz. Şimdi Akdeniz hattından Avrupa’ya geçirmeye çalışıyorlar. Demin metanfetamin ile cebin karşıyayız. Okulların önünde maden satanları görürseniz ayaklarını kırın dediğimde bana kızıyorlar. Mızrap kullanan ne nazik hastalıkla karşı karşıya ise aileleri birlikte büyük mesele yaşıyorlar. Biz bu ailelere sırtımızı mı dönecektik. Ama bunu anlamayanlar o evladın derdini anlamayanlar bu âdem bu lafları neden ediyor derler. Bunu yeniden söylüyorum uyuşturucuyu meslek önlerinde kim satıyorsa ayaklarını kırsınlar kırsınlar. Bu tedbirler yardımıyla esrar ticareti düştü. Biz akıbet alıyoruz. Üstünde tıpkısı gram da yakalasak teftiş yaparak iş yapıyoruz. Vakit Kaybetmeden kolluk kuvveti yetmez aha bunun üzere bu uygulamaları yapıyoruz. Esrar kullananların yüzde 79’u arkadaş herif dosttan alışıyor. Eğer tığ annelere evlatların tavırlarını anlatabilirsek sonuç alabiliriz. İşte bunun için bu projeyi yaptık. 1 milyon 90 bin anneye ulaştık. Aileler bu fesat karşısında yalnız değildir. Lütfen metal kullanan ve satanı görünce ihbar edin. Göreve gelmeden ilk cezaevinde 36 bin emanet varken göreve geldikten sonra 117 bin metal satıcısı cezaevinde mücadelemiz bitmeme edecek. Biz onları yakaladıkça kırıcı yaymalarını engelliyoruz. 86 bin kullanılmayan yapı yıktık. Zira uyuşturucu merkezi haline geliyor. Parklarda üstelik esrar kullanılıyor. Onları da ışıklandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadına şiddet sözleşmeyle ilişik değil”

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının arkası sıra bazı çevrelerin kadın cinayetlerinin artacağı görüşünün akıllıca olmadığını söyleyen Bakan Soylu, “390 milyon gerçek kendir yakaladık. Lice ve Bingöl’bile bu para namına PKK’ya gidiyordu. Bununla 287 bilyon teklik gelirlerinin önüne geçtik. Kadına şiddette üstelik bire bir şekilde uğraş ediyoruz. Aheste düzentileme yapıyoruz. Çabucak tedbir yetmiyor. Erkeklerinde bilgilendirilmesi gerekiyor. Kadına ahali kalkamaz eğitimi veriyoruz. KADES programı ile tuşa bastığınızda 4-5 dakikada polis geliyor. Boğuk çiftlerin ayaklarını elektronik maşa yerleştiriyoruz. İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında cinayet artacak dediler bu işin sözleşmeyle ilgisi bulunmayan. Azalış var şuanda. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Kısık çalışmalarımız var” diyerek konuştu.

Programa katılan vatandaşlara uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele sunumları yapıldı.

Share: