Gümüşhaneli dağcılardan öğretmenlere zirvede şaşırtı tebrik

Gümüşhane Dağcılık, Doğa Sporları ve Gençlik Derneği (GÜDAK) düzenlediği natür yürüyüşüne katılan eğitimci sporcularına zirvede gül arz ederek sürpriz yaptı.

Gümüşhane’dahi yıllardan beri iki haftada bire bir düzenlediği huy yürüyüşleriyle kentin tanımının birlikte spor ve metin yaşamına ulama sunan GÜDAK, bu hafta rotasını Şiran ilçesine çevirdi.

Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun Dağının 2 bin 50 metrelik karlı zirvesinden yürüyüşe başlayan sporcular henüz sonradan Şiran ilçesine sınırlı Elmaçukuru ve Dilekyolu köylerine ulaşarak 14 kilometrelik etkinliğini tamamladı.

Toplam 38 doğaseverin katıldığı etkinlikte yürüyüşün başladığı bekçi olan Tersun Dağı zirvesinde grubun sarıklı üyelerine gül ikram eden GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut, “Tersun dağından başladığımız yürüyüşümüzü karlı bire bir ortamda zaman zaman gün zaman zaman bulutlanmış havada baş aşağı ve çıkışları olan dörtköşe ayrımsız rotada tamamladık. Değme çığır grubundan insanların katıldığı natür yürüyüşlerimize öğretmenlerimizden da katılanlar elbette oluyor. Bugünkü yürüyüşümüzü hepimizin üzerinde emeği olan, hamurumuzda mayası kâin elleri öpülesi öğretmenlerimize adadık. Yürüyüşümüze katılan öğretmenlerimize parkur başlangıcında güllerimizi arz ederek günlerini kutladık” dedi.

GÜDAK’ın jesti karşısında makbul sporculardan Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerinden Ayşe Dağlı, “Doğası noksansız aynı yeri henüz yürüdük bu hafta. Lezzetli tıpkısı kar örtüsüyle güzel bire bir günü deneyimledik. Benzeri zamanda GÜDAK sorumluları biz öğretmenler için yalabık bire bir jest yapmış. Kendilerine çokça teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken Bayburt Üniversitesi akademisyenlerinden Fatma Cebeci üstelik “Öncelikle GÜDAK ailesine bu özel periyot hesabına düzenledikleri aktiflik ve tebrik çiçekleri üzere teşekkür ederim. Eğitimin temelinde ilişik yatar. Aynı eğitimci öğrencisine insana, doğaya ve esasen zarfında yaşadığı dünyaya cebin birlik ve alçalma aşılar. Ego dahi dostça mesleğini fail cemi öğretmenlerimizin 24 Teşrinisani öğretmenler gününü kutlarım” diye niteleyerek konuştu.

Emekli öğretmenlerden Zehra Aygün ise “Zaman yapılan gidiş ayrı güzeldi çünkü Öğretmenler Günü içindi. GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut hepimizi düşünmüş Tersun dağının zirvesinde bizlere çiçek verdi. Çokça teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: