Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’tan Kayseri mağlubiyeti sonrası hakemlere anif sözler: Asap girmek amacıyla yapılıyor, daha çok dağ mülahaza arıyorum

Süper Lig’in 10. haftasında Galatasaray, deplasmanda Kayserispor’a 2-1 yenmiş oldu. Mücadelenin peşi sıra soluk-kırmızılıların hocası Okan Ekşimsi, hakemleri misyon düzlük sert açıklamalarda bulundu.

“HAKEMLERLE UĞRAŞMAKTAN YORULDUK”

Mücadeledeki yargıcı kararlarına aksülamel gösteren Ekşimsi, “Halk pozisyonu vardı. Ancak VAR, Türkiye’de gine çalışmadığını ortaya koydu. Mevcut düzendeki VAR hakemleri daraç ve ağırbaşlı. Golümüz VAR’dan döndü. Fakat rakip ceza sahasında elle oynama de penaltı. Ilımlı hakem uyarılmalıydı. Hakemlerle uğraşmaktan yorulduk. Hakem atamaları, hoppadak Galatasaray’ı sinir emretmek için yapılıyor. Ardıl Kardeşler, Yaşar Kemal Hayırlı… Bunda daha çok yara tema arıyorum.” ifadelerini kullandı.

Okan Ekşimsi’un açıklamalarının devamı şöyle:

“BİTİRİCİLİK SORUNU DEVAM ETTİ”

“9. maç, 6. deplasman! Deplasmanda ilk kez kaybettik, üzüldük. İlk yarıdaki oyun, bizim kalitemizde değildi. Inadına doğru oynamakta zorlandık. Kilolu ve yana oynadık. Sarp oynadığımızda gestalt bulduk. Bizim kalitemizdeki tıpkı takımın oyununu oynamadık. Bitiricilik sorunu bitmeme etti. Ölçülü kalitesi, tümü kendi arkadaşımızla buluşturma… Bu sorunlar ortaya imdi.

“TÜRKİYE’DE GALATASARAY’IN HAKKI YILLARDIR YENİYOR”

İkinci yarı uzatma süresi… Kaleciye bir zerrin kurnaz bile çıkmadı. Türk futbolunun yer nazik sıkıntısı hakemler! Bugün aynı defa daha ortaya artık. VAR sistemi dağ çalışıyor, esasen gördük. Türkiye’bile Galatasaray’ın hakkı yıllardır yeniliyor. İyi değildik, altını çizeyim amma VAR hakemlerinin oyuna etkisi üzücüydü.

“BİZİ MENFI ETKİLEDİ”

Bu eşkal kaliteli oyuncuların külliyen kaybetmemesi gerekir. Akıbet 1 ayda 2. maçımızı oynadık. Bu bizi huysuz etkiledi. durmak arada sırada devamlılık anlamında sıkıntıya kere açıyor. Bugünkü baziçe için bunu söyleyebilirim.

“ŞAMPİYONLUK İNANCIMIZDAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Galatasaray taraftarı düşkünlük etmesin! Elan ligin 10. haftası, şampiyonluk uğrunda yara aldık amma otama edeceğiz. Bize güvensinler, oyuncularımıza güvensinler. Tekrar aynı havayı yakalayacağız. Nazik tıpkı maçtı ama etkilenmeyeceğiz. Şampiyona inancımızdan vazgeçmeyeceğiz amma henüz gani oynayacağız. Bunun amacıyla çalışacağız.

“VAR SİSTEMİ İŞLEMİYOR”

VAR’dan herhangi bir hafta şikayet eden hakemler var. Bu VAR hakemleri istenildiği kadar kullanılmaya başlandı. Bundan sunma haddinden fazla etkilenen Galatasaray! Galatasaray’a alın ayrımsız oluşum var! Bunu kemiksiz şekilde görüyoruz! Sulh Alper Yılmaz’ın elini görüyorsunuz, o devir ceza atışı üstelik göreceksiniz. Sacha Boey’in ayağına mevrut darbeyi de göreceksiniz. Görmüyorsanız, bu işi yapmayacaksınız. Bu bala oyuncağı değil! Başarısızlıkta sistem adisyon veriyor… VAR sistemi işlemiyor, bunu benzeri öğün elan gördük.”

Share: