Erdoğan: Erkek Kemal, Sıkıysa Önümüzdeki Seçimde Başörtülü Aday Haliç. Hadep Koydu Tek Öyle yahut Hakeza. Sen birlikte Koy

AKP Genel Başkanı ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin başörtüsü için verdiği yasa teklifine ilgilendiren, “CHP ve şürekasının bu oyununa, başörtülü yahut başı vazıh birlik kadınların kılık kıyafet özgürlükleri ile alay malay ailenin korunmasını asıl düzlük esas değişikliği teklifi ile denk verdik. Bu aralar, başörtülü avrat kardeşlerimize rozet üstünkörü yarışına girdi. Önümüzdeki seçimlerde başörtülü aday da çıkarırlarsa şaşmayın” dedi. Erdoğan, “Bay Kemal, biz bunları unutmayız. Hep bunlara karşın sıkıysa önümüzdeki seçimde hadi bakalım başörtülü adayları haliç. Seni bile görelim. HADEP (HDP) koydu yegâne anca yahut hakeza. Sen bile haliç. Sizin geçmişteki ağababalarınız Meclis’ten başörtülü kızlarımızı dışarı atmanın gayretindeydi. Bazen? Seçilmişleri. Hani el erki, hani türe ve özgürlükler. Tığ dahi başörtülü kızlarımızı Meclis’e yutmak yoluyla size ibret verdik. ‘Hak verilmez, alınır’ diyorduk, bu hakkı eninde böylelikle aldık” diye niteleyerek konuştu.

Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bugünkü grup toplantısında gündeme ilgili değerlendirmeler yaptı. Erdoğan, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun metal konusundaki açıklamaları üzere, “Kayırıcı hangi diyor ya. Tığ, akan açığımızı mızrap satışı ile kapatıyormuşuz. Vicdansıza bak ya. Bu hangi akıl evet. Sen kendinde misin? Maden satışı yanında bağımlıları ile mücadelede üstelik mefret açıklık kat ettik” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“İKTİDARA GELİŞİMİZİN MÜJDECİSİ 3 KASIM: Yarın 3 Teşrinisani 2022. Yani iktidara gelişimizin müjdecisi olan 3 Teşrinisani 2002 seçimlerinin 20’nci yıl dönümü. Eren milletimizin takdir ve teveccühü ile 3 Son Teşrin 2002 tarihinde başlayan bakım yolculuğumuzda 20 almanak akıcı iktidarla tıpkısı rekora henüz imza atmış oluyoruz. Rabbimize, bizlere temas karışı bereketli martir kanlarıyla yaş bu vatana bakım etme, milletimize hizmetkar olma şerefi verdiği üzere hamdediyoruz. Girdiğimiz 15 seçimin tamamında, demokratlık ve kalkınma yolculuğumuzun seçme adımında bizlerden desteğini, duasını esirgemeyen necip milletimizin bütün fertlerine değişik teşekkürname ediyorum.

DAVA ERLERİNİ RAHMETLE NAMAHREM EDİYORUM: Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi, güçlenmesi, milletimizin türe ettiği hizmetlere kavuşması amacıyla partimiz çatısı altında ayrımlı kademelerde fariza yapmış bilcümle yol ve sav arkadaşlarımızdan bile Tanrı razı olsun diyorum. Geride hayırla, iyilikle, takdirle anılacak asar bırakarak ebediyete irtihal fail kül arkadaşlarımızı, özellikle partimiz saflarında savaş ederken bölücü yıldırı örgütü yoluyla şehit edilen ülkü erlerini burada rahmetle yabanci ediyorum.

FAKİR FUKARAYA BİZ SAHİP ÇIKTIK: Anlayışsız bıraktığımız 20 yılda, bizden önceki 80 senede yapılan hizmetlerin katbekatını ülkemize kazandırmayı başardık. Birileri sürekli engellemenin, kıskı olmanın peşinde koşarken biz eğitim, esenlik, doğruluk, inanma, ulaşım, erke, spor tesisleri, bilcümle bu alanları geliştirdik. Yollar, konutlar, havalimanları inşa ettik. Fakir fukaraya, acayip gurebaya tığ topluluk çıktık. Savunma sanayimizi dışa bağımlılıktan kurtardık. Ülkemizi zorlu çok yenilikle tanıştırdık.

HAK VE ÖZGÜRLÜKLERDE TÜRKİYE’Yİ PARMAKLA GÖSTERİLEN ÜLKELERDEN BİRİSİ HALİNE GETİRDİK: Yatırımlarla birlikte, adalet ve özgürlüklerle de Türkiye’yi dünyanın parmakla gösterilen ülkelerinden birisi haline getirdik. Milli iradenin üstünde yıllardır demokrasin kılıcı misali ne varsa gerektiğinde canımız pahasına verdiğimiz savaş ile hepsini dahi gözdağı olmaktan çıkardık.

KEFENİMİZİ GİYEREK ÇIKTIĞIMIZ BU YOLCULUKTA GERİ ADIM ATMADIK: Tabii bu süreçte, sokak teröründen darbe girişimlerine, vasilik teşebbüslerinden partimizin kapatılma davasına büyüklüğünde it canlı haddinden fazla saldırıya, hainliğe, sayımsız hukuksuzluğa maruz kaldık. Milletimiz ile aramıza nifak sokmak için ellerinin altındaki cemi piyonları üzerimize saldılar. Cumhuriyet mitinglerinde ordumuzu kışkırtarak, Yolculuk olaylarında sokaklarımızı ateşe vererek, 17-25 Fasıla girişiminde hâkimiyet ve güvenlik birimlerimizi kullanarak, mezar eylemlerinde vatan topraklarının bütünlüğünü amaç alarak, 15 Temmuz gecesi direkt canımıza ve demokrasimize kastederek, elhasıl değme öğün ve yöntemi kullanarak bizi yıldırmaya, korkutmaya, yolumuzdan çevirmeye çalıştılar. Bunların hiçbirine eyvallah etmedik. Kefenimizi giyerek çıktığımız bu yolculukta müşkülat karşısında düşüncesiz aşama atmadık.

TÜRKİYE’NİN YENİ PRESTİJ MARKASI: İnşallah küçük ay ayında satışı, mart ayında teslimi başlayacak TOGG, vatandaşlarımıza verdiği rüya ve heyecanın yanında Türkiye’nin yıpranmamış prestij markası olarak ülkemizi dünyada muvaffakiyet ile kaşkariko edecektir. İlk günden beri projeyi çökertmeye müteveccih kirli propagandalara aldırmadan bizlere milletimizin 60 almanak hayalini da gerçekleştirmenin bahtiyarlığını ve gururunu yaşatan cümle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

ALMANYA’DA HAMBURGERİ BIRAK, ORADA DÖNER VAR, DÖNER KEBAP YERSİN: Cumartesi haset inşallah Gaziantep’e gidiyoruz. Orada de tamamlanan eserleri hizmete açıyoruz. Amor ile müteharrik yorulmaz. Bu inançla ülkemiz, milletimiz ve kültürlü yarınlarımız için koşturmaya, çalma dökmeye devam ediyoruz. Ara Vermek namevcut, yola devam. DÜRÜST Tümen ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nı planlarken CHP ve yoldaşlarının nelerle uğraştığını sizler bile takip ediyorsunuz. Rastgele biri ayrı aynı aş damı kültürü olan illerimizi görmek, vatandaşın sofrasına oturmak varken utanmadan, yüzlü yüzlü 10 bin kilometre ötesine hamburger turları düzenliyorlar. Bilmiyorum, İngiltere’nin hamburgeri Amerika’dan daha mı mebzul? İngiltere’nin ardından Almanya’ya gidecek. Almanya’de hamburgeri bırak birlikte orada döner sermaye var, döner sermaye yersin. Şimdi bile bir vakitler renklere ayırarak, akıbet dönemde ‘çete’ diye niteleyerek itham ederek şevklerini kırdığı öz yatırımcılarımızdan özür dilemeden neymiş Londra’evet saf yatırımcı aramaya gidiyormuş. Dört değişik dilde arsıulusal yatırımcıları tehdit eden neymiş kendisi değilmiş üzere yatırımdan bahsediyor. Yatırım kim, sen kim.

BAŞÖRTÜLÜ KADIN KARDEŞLERİMİZE ROZET ÜSTÜNKÖRÜ YARIŞINA GİRDİLER: Ülkenin gerçeklerinden pestil olduğunu, Türkiye’nin ne olduğunu, hangi meseleleri aştığını de bilmeyecek seviyedeler. Öyle ki bizim uğrunda ömrümüzü verdiğimiz, çözüme kavuşturduğumuz başörtüsü üstüne korteks bağlamış yaraları gene deşme pahasına ayrımsız tün yarısı tekrar gündeme taşıdılar. Bunu üstelik içerisinde nev sinsiliklerin, tuzakların, sapkınları meşrulaştıran belgisiz ifadelerin olduğu bir kanun teklifi ile yaptılar. Biz dahi CHP ve şürekasının bu oyununa başörtülü yahut başı küşade tamam kadınların kisve özgürlükleri ile birlikte ailenin korunmasını temel düz temel değişikliği teklifi ile karşılık verdik. Bu aralar, başörtülü avrat kardeşlerimize rozet muvakkat yarışına girdi. Önümüzdeki seçimlerde başörtülü aday da çıkarırlarsa şaşmayın. Buna yönelik adımlar atacaklar. Bugüne kadar illet yoktular. Zira onların cibilliyetinde böyle bir öz namevcut. Elan düne büyüklüğünde umumi komutan yardımcısı olarak partinizde olan hanımefendinin inandırma odalarında kızlarımıza neler çektirdiğini siz nereye kaçıracaksınız?

SIKIYSA ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE BAŞÖRTÜLÜ ADAYLAR KOY: Üniversitelerimizin kapılarında kızlarımızın başörtülerini açtıran siz değil miydiniz evet? İşte o karı, ikna odalarının kurucusu, kızlarımıza bir iki mı çektirdi. Polis Güçleri kardeşlerimizi birlikte cani bire bir şekilde kullandılar. Kızlarımızın başından başörtülerini alarak onlara zulmettiler. Bunları sen bize zahir unutturacaksınız? Mösyö Eksiksizlik, tığ bunları unutmayız. Bilcümle bunlara karşın sıkıysa önümüzdeki seçimde haydi bakalım başörtülü adayları körfez. Seni bile görelim. HADEP (HDP) koydu bir tane anca yahut hakeza. Sen de koy. Sizin geçmişteki ağababalarınız Meclis’ten başörtülü kızlarımızı dışarı atmanın gayretindeydi. Kimi? Seçilmişleri. Hani demokratlık, hani doğruluk ve özgürlükler. Tığ üstelik başörtülü kızlarımızı Meclis’e yolmak yoluyla size ders verdik. ‘Hak verilmez, alınır’ diyorduk, bu hakkı eninde sonunda aldık.

KİMİN DEMOKRASİDEN, KİMİN FAŞİZMDEN, SAPKILIKTAN YANA OLDUĞUNU GÖRÜLECEK: Arkadaşlarımız, kanunuesasi değişikliği teklifimizi Halk İttifakı ortağımız MHP ile Meclis’te grubu kâin gayrı politik partilerle görüşmeye başlıyorlar. Halk İttifakı adına, MHP ile izinli arkadaşlarımız ile arkadaşlarımız görüşmelerini yapacaklar ve bu görüşmelerden sonradan inşallah bugün tamamlanacak görüşmeler akabinde teklifimize nihai halini verip Meclis’e sunacağız. Bu teklifin, başörtüsü meselesini bire bir henüz açılmamak amacıyla ülkemizin gündeminden çıkartmanın yanında tehalüf amacıyla dahi turnusol kağıdı olacağına inanıyorum. Hadi bakalım. Teklif görüşmeleri başlayınca kimin demokrasiden, özgürlüklerden ve aileden, kimin da faşizmden ve sapkınlıktan yana olduğu görülecektir.

BULUNMAYAN YOK SAKIN, O ONLARA KALSIN: Özellikle başörtüsü… Mösyö Eksiksizlik, sana sesleniyorum; ‘Bir metrelik bez parçası’ diye niteleyerek aşağılayan sen değil miydin evet. Sen unutturmaya çalışıyorsun amma televizyonların arşivleri bunları unutturmuyor. (Yuhalama sesleri gelmesi üzerine) Namevcut namevcut, sakın. O, onlara kalsın. Bize yakışmaz. Oralarla tığ bunlara hem ahbaplık hem aktöre hem da demin kurulacak ocak kurumunun dersini vereceğiz. 2008’deki düzenlemeyi tahrip için koşa koşa Temel Mahkemesi’hangi götürücü Erkek Eksiksizlik’in kişi iz ve bekçi geçmişi ile yüzleşme imkanını kaçırmaması gerektiği kanaatindeyiz.

TELAŞA KAPILDIKLARI ANLAŞILIYOR: 2023 seçimlerine basit aylar kalmışken elan cumhurbaşkanı adaylarını de belirleyemeyenlerin şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor. Haddizatında bunların seçkin işleri gibi helalleşme çağrıları üstelik domates dolması dolan, göz boyamadan ibarettir. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’dahi Tuzla Uray Başkanı’mıza yönelik… Tebrik ediyorum; orada yapılan linç girişimi, helalleşme maskesinin ardında CHP’nin anne yüzünü ortaya serdi. ‘Açılışını yapıyorum’ dediği atılmış ayıklama ile ait o tesisler, benim belediye başkanlığı, Veysel Bey’in bile İSKİ’nin başında olduğu devir işlenmiş olan tesistir. Şimdi bunları gine açma gayreti içine girerek albeni atıyorlar.

SEN NASIL MİLLETVEKİLİSİN YAHUT MİLLETVEKİLLERİSİNİZ: Yalova’birlikte yargıya yapılan saygısızlık, duruşma heyetine savrulan hakaretler, teşebbüs edilen acımasız da bunların karakterini ortaya seren bire bir diğer örnektir. Bu ne haldir evet. Sen elbet milletvekilisin veya milletvekillerisiniz. Yargının temsilcilerine bu şekilde hakaret mi evet? Kanunuesasi’birlikte bunlarla ilgili yasal düzenlemeler galiba. Bunların takipçisi olacağız. Bunların hesabını hüküm ile bu arada sorduracağız. Yargının kararlarını beğenmeyip tenkit etmek bambaşka benzeri şeydir, yargının temsilcilerine giydirmek, ofans teşebbüsünde düşmek eksantrik tıpkısı şeydir. İlkinin demokraside yeri vardır, ikincisi ise düpedüz faşizmdir.

DÜŞÜNCESIZ VE İNSAF ÇEKICI İTHAMLAR YOĞUNLAŞTI: Bu zatın geçmiş dolaşma bizi, bakanımızı ve güvenlik teşkilatımızın tamamını metal satıcıları ile benzeri eksiksiz içre kullanarak sergilediği maskaralık, çıktı tamlık sınırların aşılması anlamına gelmektedir. Kendisinin siyasetin değil, tıp ilminin konusu olduğu tespitimi doğrulayan bu iftiranın hesabını tabii hususiyet önünde bile soracağız. Canlarını dişlerine takarak ülkemizin güvenliği, şehirlerimizin huzuru, her bir insanımızın hayatından ve geleceğinden emniyetli olması amacıyla etkin manşet güçlerimizin kahraman mensuplarımızın haklarını destek olmak de boynumuzun borcudur. Özen ederseniz polisi ve uyanık ile kül asayiş teşkilatlarımızı izham eden bu asıl karın ve insaf dışı ithamlar 15 Orak Ayı çarpış girişimi sonrası yoğunlaşmıştır. Özellikle bugünler çılgına döndü.

BAY EKSIKSIZLIK BURAYA DİKKAT: Yalnız geçtiğimiz yıl, Mösyö Kemal buraya dikkat, 198 bin eroin olayına engelleme fail kolluk güçlerimiz, 153 bin kişiyi yakalamıştır. Bunlardan 22 binden fazlası bile esrar ticareti suçundan tutuklanmıştır. Esrar ticaretine dünyadaki yer aheste cezaları veren ülkelerin başında biz geliyoruz Bay Kemal, tığ. Geçtiğimiz 5 yılda çökertilen mızrap şebekesi sayısı bini geçmiş, cezaevlerimizde esrar suçundan yatan vakfedilmiş ve mahkûm sayısı 35 binden 117 binin üstüne çıkmıştır. Tamlık bu gayretlerimiz sayesinde ülkemizde uyuşturucuya mecbur ölümlerin sayısı yılda 941’den, geçtiğimiz yıl itibariyle 270’e sakıt, bu sene ise yüzdelik 25 henüz azalış eğitimi göstermiştir.

VİCDANSIZA BAK EVET. BU NE FIKIRLI. SEN KENDİNDE MİSİN: Bunu sebep söylüyorum. Kayırıcı hangi diyor evet. Biz, cari açığımızı metal satışı ile kapatıyormuşuz. Vicdansıza bak ya. Bu hangi akıl ya. Sen kendinde misin? Eroin satışı beraberinde bağımlıları ile mücadelede dahi mefret açıklık katettik. Otama merkezlerinin sayısını 79’dan 138’e çıkarırken 81 ilimizde 105 Yeşilay Müşavirlik Merkezi’ni hayata geçirdik. Tedaviyi mecburi ağıl getirdik.

BİZİM METAL GELİRLERİ İLE CARİ AÇIĞIMIZI BLOKE ETMEK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK: Hatır beyin sahibi olan parçalanmamış tehalüf gruplarına sesleniyorum. Bizim eroin gelirleri ile akan açığı durdurmak kadar benzeri derdimiz yok. Birilerinin öz siyasa açığını eroin ile bloke etmek istediği üstelik kesindir. Dahi bu kişinin soylu erki krize derman adına metal ve uzuv kaçakçılarından vergi almayı teklif eden tıpkı zihniyete dahi eş olduğunu gine uyarmak isterim.

SİRK ÇADIRINI ANDIRAN ALTILI MASA: Ülkemizde ve bölgemizde meydana gelen temas evolüsyon, aynı sirk çadırını mail Altılı Ganyan Masa’dan bire bir madde çıkmayacağını ortaya koyuyor. Değme seçimde olduğu kadar 2023 seçimlerinde de şöyle derli toplu, sıkletimize akıllıca bire bir tehalüf ile yarışmayı isterdik. Ama bahtımıza çıka çıka kavgadan, kumpastan, birbirlerine laf yetiştirmekten, martir yakınlarımız karışma milletimize hakaret etmekten başka hiçbir vasfı olmayan takım imdi. Bırakın ülkenin mesellerine deva olmayı zat sunma yalın kat meselelerini çözemeyen bu çokluk yapının akıbeti karanlıktır, başarısızlıktır, Allah’ın izniyle balaban bir hüsrandır.”

Share: