Edirne’de Yunanistan’a kaçmaya çalışan 14 terör şüphelisi yakalandı

Edirne’de, son birlikleri ve kurnaz ekiplerince akıbet bire bir haftada yapılan terörle mücadeleye yönelik cerrahi müdahale çerçevesinde gayrikanuni yollarla Yunanistan’a kaçmaya müteharrik 14 FETÖ/PDY ve PKK/KCK şüphelisi yakalandı.

Edirne İl Kurnaz Komutanlığı ekipleri ve 54. Mekanize Piyade Sancak Komutanlığına vabeste sınır birlikleri, terörle mücadeleye yönelik faaliyetlerini mütemadi kendisine sürdürüyor. Ekipler yoluyla akıbet bir haftada, Yunanistan sınırındaki birinci adım askeri yasak bölgede yapılan çalışmalarda, gayrikanuni yollarla Yunanistan’a kaçmaya müteharrik 13’ü FETÖ silahlı yıldırı örgütü üyesi, 1’i PKK/KCK silahlı terör örgütü üyesi koyulmak üzere toplam 14 terör örgütü üyesi yakalandı.

Ayrıca, emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik yürütme edilen faaliyetler çerçevesinde yapılan operasyonlarda UYAP üzerinden haklarında mütenevvi suçlardan yakalama kararı mevcut 11’i yabancı tabiiyetli 25 nefer ile askeri suçlardan aranan 25 insan kalkışmak amacıyla toplamda 50 koca karşı yasalı muamelat yapıldı. – EDİRNE

Share: