DÜRÜST Partili Koca’dan MTB ziyaretinde diyalog vurgusu

YANLIŞSIZ Öğür heyetinin Malatya Tecim Borsası ziyaretinde mütekellim AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Eş, “MTB Başkanı Ramazan Özcan bugüne büyüklüğünde üreticilerimiz ve siyasilerle kurudukları iyice diyalog ve gayretkeş çalışmaların sonucunda liyakatli çalışmalara imza atmıştır Başkanımızın bu çalışmalarını kullanılmamış dönemde bitmeme ettireceğine inanıyoruz” dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Âdem yanında DÜRÜST Öğür Malatya Saylav Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Reisi Osman Güder, partinin Battalgazi kaza Başkanı Basri Kahvesi ile alay malay MTB başkanlığında gine seçilen Ramazan Özcan’ı ülfet ederek hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Malatya Tecim Borsasında gerçekleşen ziyarette konuşan Borsa Başkanı Ramazan Özcan, ” Ekim ayının evvel haftasında birlikte cüret tazeleyerek 7 iz gurubumuzun 7’sinde bile elde etmiş olduğumuz muvaffakiyet ile eşsiz üyelerimizin ve kamuoyunun vermiş olduğu bindi ile baştan yönetime geldik ve acul bire bir şekilde çalışmalarımıza gene başladık” dedi.

“İhracatımızı 500 milyon dolara taşımanın gururunu yaşıyoruz”

Başkanlık yaptığı süre içerisinde büyük çalışmalar yaptıklarının tamlayan Başbuğ Özcan, ” Dört buçuk yıl içerisinde çokça cesim çalışmaları gerçekleştirmeyi cenabı doğruluk bizlere yıldız etti. Bunları hele ekincilik alanında ve zirai hizmetler açısından lüzumlu kayısıda lüzum se hayvancılıkta yapmış olduğumuz hizmetleri sizlerin sayesinde ve bizlerin konuları sizlere metin şekilde anlatım edip dosdoğru şekilde sizlere izah ederek sorunları hal noktasında birlikte himmet fırsatı bulduk. İyi tıpkı eş güdüm kurduk, bol benzeri muamele ağı kurduk. Lüzum siyasal sulta, merkezi hükümetin temsilcileri ve kamu idarecilerimiz ile ve Valimiz ile ongun benzeri eş güdüm ile tarım alanında yaşanılan sorumluluk ve zorlukları halletmek için ağır sıklet benzeri uğraş verdik ve çokça şanlı başarılar elde ettik. Zaman kayısıda ihracatımızı 500 milyon dolara taşımanın şişman haysiyet ve gururunu yaşıyoruz. Bunun amacıyla de vermiş oldukları desteklerden etraf çok teşekkürname ediyorum. Yapmış oldukları ziyaretten kontekst vekilimize, el başkanımıza ve uray başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise ” Malatya’mız ekincilik kenti. Malatya denilince akla kayısı geliyor. Kayısının 20 liradan bugün 100 liranı üzerine çıkması Malatya amacıyla şişman önem en ediyor. Başka taraftan vaktiyle 300 milyon dolardan bahsederken, zaman 500 milyon doların bahsedilmesi ve gündemimize taşınmış olması takdire şayan bire bir çalışmadır. Hedefimiz kayısıyı elan çeşitlendirerek, türevlerine ayırarak hedeflemiş olduğumuz bilyon dolarları inşallah kazandırmak üzere ister hükümetimiz, domestik yönetimlerimiz gerek se birlikte Borsamız olsun inşallah bu noktada üzerimize hangi düşüyorsa çaba ve çabalama gider edeceğiz. Başkanımıza aldatıcı olsun diyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte Malatya’mıza hayır olabilecek çalışmaları bütün gelişigüzel gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı İhsan Herif, başbuğ Özcan’a uz olsun temennisinde bulunarak, “Eskimemiş dönemde Tecim Borsası Başkanlığına cesaret tazeleyerek mevrut Başkanımızı, Divan Başkanımızı ve yönetimini tebrik kartı ediyorum. Bugüne kadar üreticilerimiz ve üyelerimizin, siyasilerle kurudukları pir diyalogun ve faal çalışmaların sonucunda Malatya’birlikte kudretli çalışmalara imza atıldı. Kayısıda Lisanslı Depoculuk faaliyete geçirildi. Arazi Mahsulleri Ofisinin sarıerik alımı yapması söz konusu idi. Tekrar cilt üreticilerimizin taleplerinin Vekillik gözetiminde takibi ve Bakanımızın burada kıymet açıklaması kabil gelişmeleri hep gelişigüzel yaşamıştık. İnşallah bütün birlikte yeni dönemde bile sükse ortamının bitmeme ettirilerek şehrimize, üreticilerimize katkılar sunmasını arzu ediyorum. Allah görklü iyi etsin” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: