DOĞRU Parti’li Yılmayan: “(İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi) 8 milyon müracaat projenin önemini ortaya koydu”

YANLIŞSIZ Tümen Mersin Mebus Zeynep Gül Yılmaz, “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi”hangi ilgilendiren, “8 milyona andıran başvuruyla ermiş milletimizin gösterdiği balaban hazzetme, bu projenin ne kadar koskocaman ve hangi büyüklüğünde lüzumlu olduğunu ortaya koymuştur.” dedi.

Yılmayan, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, bir zamanlar adalet ihlalleriyle anılan Diyarbakır Cezaevinin boşaltılarak kapısına kilit vurulduğunu söyledi. Yılmaz, cezaevinin kültür merkezi geçmek amacıyla Firez ve Turizm Bakanlığına devredildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Sincan Lale Meydanı’nda “İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi İlk Esas Atma Töreni”hangi katıldığını anımsatan Yılmayan, törenin Ankara’üstelik iri benzeri coşku ve gururla gerçekleştirildiğini kaydetti.

Yılmayan, “8 milyona mail başvuruyla ermiş milletimizin gösterdiği iri haz, bu projenin ne büyüklüğünde makro ve hangi büyüklüğünde zaruri olduğunu ortaya koymuştur. Proje kapsamında yapılacak 900 bilyon liralık yıpranmamış yatırımla, ekonomimiz 2 trilyon liralık tıpkısı ivme yakalayacaktır. Sazak’imizde üstelik 250 bin konutluk projenin ilk etabında, iklim merkezine 2 bin 122, Anamur ilçemize 1000, Aydıncık ilçemize 128, Toroslar ilçemize 650, Mutluluk, Silifke ve Tarsus ilçelerimize birlikte 400’er konut almak üzere mecmu 5 bin 97 ev yapılacaktır.” diye konuştu.

Turan’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e eleştiri

DOĞRU Fırka İstanbul Mebus Hasan Turan dahi Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin yerel otomobili Togg’un üretileceği kampüsün resmi açılışına, davet edilmelerine rağmen CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener’in katılmayacaklarını bildirdiklerini söyledi.

Turan, “Yeni teknolojik gelişmeleri koymak amacıyla ABD’ye gidiyor, eyalet eyalet geziyor amma Türkiye yıllar sonradan araba enstitüsünde özlük markasıyla dünya pazarına çıkıyor, bunu da siyasetin malzemesi yapmamak üzere açılışa katılmayacaklarını bildiriyorlar. Bu ne kefaret bu ne dürme turşusu.” diyerek konuştu.

Tuzla Belediye Reisi Şadi Yazıcı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesinin programında protesto edilmesine de aksülamel gösteren Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kalabalığı razı etmek yerine adeta ateşe benzin döktüğünü belirtti. Turan, “Hem Büyükşehir Belediye Başkanını hem de şehir eşkıyalığı yapıp belediye başkanımıza saldıranları kınıyorum.” dedi.

Share: