Cumhuriyet Bayramı’nda düşündürücü tebrik… 99 yaşındaki ninenin okuduğu şiirler kutlamaya kaşe vurdu

Cumhuriyet Bayramı’nda manidar tebrik kartı… 99 yaşındaki ninenin okuduğu şiirler kutlamaya kaşe vurdu

KONYA – Konya’nın Hüyük ilçesinde, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına 99 yaşındaki Zeynep Bardakçı’nın okuduğu şiirler damgasını vurdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99.yıldönümü cümle yurtta olduğu kabil Hüyük ilçesinde birlikte düzenlenen değişik etkinlik ve törenlerle kutlanıyor. Hüyük’te da kortej kutlamaları düzenlenen programlarda nazik benzeri coşkuya tayf oldu. Hüyük’te İlçe Kaymakamlığı yoluyla planlı askı alayı yürüyüşünün üstelik gerçekleştirildiği bayram kutlamaları Durmuş Atmaca Küçük Asya Lisesi’nin bahçesinde yapıldı. Imtina Etmek duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törenlerde Hüyük Kaymakamı Hasan Çimer ve Belediye Başkanı Mehmet Mahmur Çiçeği’in kaymakamlık halkının ve öğrencilerin cumhuriyet altını bayramını kutlamasını müteakip törenlerde günün meal ve önemine ilgili konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Hüyük’te dallı güllü ve söz kutlamalarını bağlı olmak için ailesi tarafından okul bahçesine getirilen 10 Mart 1923 tevellütlü olduğu tamlanan 99 yaşındaki 3 çocuk annesi ve 4 torun sahibi Zeynep Bardakçı’nın kürsüye davet edildikten sonradan okuduğu “Sancak” ve “Atatürk” şiirleri kutlamalara adeta damgasını vurdu. Seslendirdiği şiirleri oldukça gusto toplayan Bardakçı, okuduğu dizelerin peşi sıra dakikalarca vatandaşlar ve kaza protokolünden alkış aldı.

Törene, Ilçebay Hasan Çimer, İlçe Şehremini Mehmet Mahmur Çiçeği, hava amirleri, siyasi parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, gaziler, öğrenciler, vatandaşlar katıldı.

Share: