ÇOMÜ Acil Müzaheret Afet Yönetimi Bölümünden hareket yardım faaliyetlerine bindi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Evgin Yardım Kıyamet Yönetimi Bölümü öğrencileri, afet bölgesinden Çanakkale’ye mevrut vatandaşlara bindi için kurulan Değerli Yıllar Dirim Merkezi’ndeki butik market çalışmalarına gönüllü destek veriyor.

Gıda, ruba, hijyen malzemeleri ilkin gelmek amacıyla kollar için oyuncak ve kırtasiye malzemeleri bölümünün de bulunduğu butik markette, depemzedelere hizmet sunuluyor. Şehir halkının ve gönüllülerin de bindi verdiği butik marketteki çalışmalara ÇOMÜ Ivedi Yardım ve Facia Yönetimi Bölümü öğrencileri fahri namına katkı sunmaya başladı.

Öğretim Görevlisi Dr. Sevda Vurur, yaptığı açıklamada, bölümlerinin 2005 yılında kurulduğunu, 2009’da evvel mezunları verdiklerini bildirdi.

Eksiksiz mezunlarının diğer bölümlerde öğretim üyesi namına ve AFAD’birlikte müzakere memuru namına göreve başladığını anlatan Vurur, “Tamam STK’larda etkin fariza halindeler. Öğrencilerimizden bazıları 6 Şubat’ta depreme evlerinde yakalandı. Birçoğu kendileri üstelik depremzede oldular yahut yakın arkadaşlarını kaybettiler. Şu dakika 3 ve 4. sınıflarımız buradalar. Zer Yıllar Dirim Merkezi’ndeki organizasyonu gördükten sonra burada yarayışlı olacağımızı düşünüyoruz. Gönüllü tıpkı ekiple burada işlemek istedik.” diyerek konuştu.

Çanakkale Şehremini Ülgür Gökhan bile Kızıl Yıllar Hayat Merkezi’ndeki faaliyetleri yerinde incelip buradaki ekiplerden çalışmalara ilgili hikmet aldı.

Share: