CHP lideri Kılıçdaroğlu, namına “Hodri düz” diyen Reisicumhur Erdoğan’a Tokat’tan karşılık verdi

CHP, Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Tokat’ta vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmadan bölümler içeren bir videoyu toplumsal iletişim araçları hesabında yayınladı. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu üstelik CHP’nin paylaşımını, “Ne oldu Erdoğan, bağırıp çağırıyordun evvel. ‘Akşam gel’ dedim, benzen dökmüş kediye döndün. Kimmiş korkak, Erdoğan” mesajıyla alıntıladı. CHP’nin paylaştığı videoda, Kılıçdaroğlu’nun Cumhur Reisi Erdoğan’a hitaben Tokat’ta söylediği şu sözlere vadi verildi.

“YÜREĞİN VARSA ÇIK KARŞIMA”

“Hep demokrasilerde kudret ve mugayeret partilerinin genel başkanları beraber televizyonlara çıkarlar. Bir Vakitler üstelik böyleydi. Rahmetlik Ecevit, Turgut Özal, Süleyman Demirel çıkarlardı bu arada, uygar insanlar kabil oturur, gazeteciler soru sorar, bunlar da karşılık verirlerdi. Şimdi benden kaçıyor, çıkmıyor karşıma. Cemaziyelevvel Osmaniye’den vadi okudum, deminden Tokat’tan, esnafın arasından, vatandaşın nezdinde yeniden Erdoğan’a yer okuyorum. Yüreğin varsa, cesaretin varsa, adisyon verilecek hiçbir şeyin yoksa gelirsin karşıma. Devletin hep imkanları önünde. Devletin hep imkanları elinde. İstiyorsan bakanlarını hıyanet. İstiyorsan danışmanlarını şike. Heves edersen promterını desise. Vallahi birlikte tallahi bile yegâne başıma çıkacağım bir tane başıma.

“VERİLMEYECEK HESABIMIZ YOKTUR”

Geçmiş söyledim; ‘Akşam bekliyorum, hangi televizyonda istiyorsan. Senin dünya büyüklüğünde taraftar televizyonun var, o televizyonlara çıkalım.’ Ama karşıma çıkmaya atılganlık edemiyor. Bulmuş AK Fırka milletvekillerini, bana oradan vadi okuyor. Sen kim, düz derk etmek kim. Düz okuyorsan çık karşıma çık. Yiğitler kabilinden, aslanlar gibi ‘Çıkacağım’ diyeceksin, o antlaşma ego diyeceğim ki ‘Helal olsun, eylemek ki karşıma çıkabiliyor’. Sen orduyla gel, orduyla. Senin aynı derinti adamın var böyle. Tıpkısı derinti beslemen var senin. Tıpkı güruh oligarkın var senin. Onlarla dahi gel, tek korkmam. Hiç korkmam, verilmeyecek hesabımız yoktur. Eğer aynı adisyon verilecekse ben hesabı milletime veririm, o büyüklüğünde.”

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı:

Share: