ÇANAKKALE’YE GIDEN GAZİ TORUNU, ÇANAKKALE’YE ULAŞTI

TOKAT Onbeşli Torunları Derneği Başkanı ve gazi torunu Günahsızlık Gümüş, Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yılında şüheda anısına, İstanbul’dan Çanakkale’ye başlattığı yürüyüşte Çanakkale’ye ulaştı.

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yılında Bağcılar Belediyesi’nin desteğiyle ‘Torundan Dedeye Vefa Yürüyüşü’ düzenleyen Tokat Onbeşli Torunları Derneği Başkanı Kovanlık Sim, 508 bin kadem atarak 440 kilometrelik yolculuğun peşi sıra Çanakkale’ye ulaştı. Gümüş’ü Truva Atı uğrunda Tokat Onbeşli Torunları Derneği umumi heyet üyeleri bayraklarla karşılandı. Bu sene yürüyüşün 5’incisini Bağcılar’dan başlattıklarını söylediği Sim, yürüyüşe başlamasından 13 ahit sonradan izah yaptı. Sim, “Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’den aldığımız bayrağı şüheda diyarı Çanakkale’ye 10 dolaşma yürüyerek, 81 saat, 508 bin kadem, 440 kilometre kat yürüdük. Baht olursa bu bayrağı Türkiye’nin Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Azamet Bahçeli’ye ve Mustafa Destici’ye dürü edeceğim” dedi.

‘BU TOPRAKLAR, BAYRAKLAR HADDINDEN FAZLA EDISYON ŞARTLAR ALTINDA KAZANILDI’

Gümüş sözlerini şöyle sürdürdü: “Zaman ego Anadolu’yum, Ardahan’ım, Kars’ım, Adana’yım, Urfa’yım, Maraş’ım, Gaziantep’im, Hatay’ım, yaslıyım. Bundan 108 sene önce esasen benzeri şekilde Türkiye’nin ciharıyek yanından Çanakkale’ye geldiler. Burada bayrağımızın var olması üzere savaştılar. Bu bayrağı, vatanı konfirmasyon eden kül şehitlerimizden Allah razı olsun. Bu topraklar, bayraklar çok el şartlar altında kazanıldı ve bize doğrulama edildi. Biz üstelik ati nesillere bu bayrağı domuzuna bire bir şekilde bire bir farkındalık yürüyüşü yaptık” diyerek konuştu.

Share: