Çalımbay: “Fiorentina’dan korkmuyoruz”

– Çalımbay: “Fiorentina’dan korkmuyoruz”

Sivasspor Ustalık Direktörü Emir Çalımbay:

“Fiorentina çokça kaliteli tıpkı takım”

“Çokça büyük benzeri korkulu harcayacağız”

SİVAS – UEFA Avrupa Konuşma Ligi Son 16 Turu önceki maçında ferda deplasmanda Fiorentina ile karşılaşacak olan DG Sivasspor’birlikte Teknik Direktör Keyif Çalımbay, “Biz kimseden korkmuyoruz ama şu var çokça dikkat edeceğimiz tıpkı takım. Özellikle kanatları ve ılımlı sahaları, bildiğimiz oyuncular birlikte var” dedi.

Sivasspor, UEFA Avrupa Konuşma Ligi Sonuç 16 Turu önceki maçında yarın İtalya temsilcisi Fiorentina’ya misafir olacak. Kırmızı-beyazlıların ustalık direktörü Gönül Çalımbay, Artemio Franchı Stadyumu’nda planlı basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, “Tığ elbette bire bir karşılaşma oynayacağımızın farkındayız. Fiorentina kıytırık gani ayrımsız bando. Başlarda istedikleri yerde değildiler amma son maçlarına baktığımız devir haddinden fazla formda aynı takımla maç yapacağız, onun üzere dikkat etmemiz gerekiyor. Tığ 3 senedir Avrupa’ya gidiyoruz. Iyice dahi maçlar oynadık, bol yerlere kadar bile geldik. Ad Çekme çekiminde algın mızıka yoktu. Kâffesi sağlam takımdı. Fiorentina ile eşleşmemiz alışılagelen dedik. Fiorentina çok nitelikli oyunculara eş tıpkı topluluk. Hele özlük sahalarında gani oynuyorlar. Bu benzeri maç ile bitmeyecek. Burada önceki yarıyı oynayacağız, ikinci yarısı ise Türkiye’da oynayacağız. Bizim buradan amacımız iyi tıpkı şekilde terk etmek. Çok ferah aynı topluluk olduğu amacıyla bizim da yanıt vermemiz ve disiplinli oynamamız gerekiyor. Tetik tıpkısı şekilde oynayıp, buradan istediğimiz avantajla çalmak istiyoruz bizim tek düşüncemiz bu. Bunu da yapacak güçte ayrımsız takımız. Nasıl haddinden fazla dolgunca şeyler olacaktır, ego takımıma inanıyor ve güveniyorum. Zira biz buraya gelirken kol lideri olarak geldik. Milli karşılaşma havasında oynayacağız, milli karşılaşma kabil oynayacağız. Buradan tek amacımız avantajlı skorla müracaat etmek istiyoruz” dedi.

“Deplasmana daha ongun derişik oluyoruz”

Deplasman maçlarına daha gür derişik olduklarını vurgulayan Çalımbay, “Deplasmana henüz bol konsantre olabiliyorsunuz zira ferah tıpkı sayı yakalamamız gerekiyor. Tümce gücünü gösterecek ve bol benzeri şekilde savaşım edeceğiz. Deplasmanlarda arada sırada çok gravite yediğimiz maçlar oluyor. Haddinden Fazla bereketli savunma yaparak onları bile savuşturuyoruz. Tığ hem içeride hem dahi deplasmanda bire bir oynuyoruz. Deplasmana gelince kapanalım, beraberliğe oynayalım kabilinden şeyler yapmıyoruz. Bulutlanmış beklemek bizim amacıyla ağırlık tamam. Birden hemencecik oynadığımız bilcümle deplasman maçlarında bile gol attık. Onun üzere tıpkısı şeyi burada ikilemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Oyuncularda sakatlık ve fütur oluyor”

yoğun maç oynadıklarından çevre sakatlıklar yaşadıklarının altını çizen Çalımbay, “Biz hem Avrupa hem da ligi örtmek istiyoruz. Bu benim en iri hedefim. Götürebildiğimiz yere kadar götürüyoruz. Ama tığ burada maç oynuyoruz, 2 zaman sonra İstanbul’a gidiyoruz orada maç oynuyoruz. Yine deplasmanda oynuyoruz. Oradan sonra geliyoruz 3 aktarılma bilahare bire bir elan maç oynuyoruz. Böyle bir proses olduğu ant tartı oluyor. Oyuncularda pot ve fütur oluyor. Darbe alsa 2 günde iyileşemiyorsun. Örneğin Cluj maçında 3 yedek ve 2 kalecimiz vardı. O büyüklüğünde eksikle gittik, bu ligdeki performansımızı düşürmüş oluyor. Eğer biz Avrupa Kupalarına katılmasaydık şuanda bizim puanımız 24 değil da 35-36 olacaktı. Baktığınız ant iki tarafı götürmek print sakatlıklardan dünya. Tığ çok ferah gidiyorduk, kendimizi toparladık. Alanya’yı ve Beşiktaş’ı yendik. Yolumuza devam ederken Türkiye’nin çokça ümitsiz olduğu baskı yaşadığımız ve ağladığımız günler oldu. Deprem oldu, kütle durdu, daha bilahare süre uzadı. Tempoyu gene idrak etmek üzere harıldamak gerekiyordu. Sivas bu yüzden az buçuk donuk tıpkısı meydan. Akilane aklık ayrımsız Süper Takım takımıyla tedarik maçı yapamadık. İstediğimiz kabilinden cemi hazırlanamadık. Sivas’a sıradan tıpkısı kar yağdı. O yüzden bu sıkıntıları yaşadık. Fakat şuanda gayet iyiyiz, toparlandık. Tığ Anadolu takımıyız ama 3 yerde de hedefimiz var” dedi.

“Tek amacımız nokta ve puanlar almak”

Tıpkısı gazetecinin “Rakibiniz Fiorentina’dan korkuyor musunuz?” şeklindeki sorusuna Çalımbay, “Erte burada haddinden fazla şişman tıpkı yavaş harcayacağız. Sistem gelişigüzel şeyini verecek. Tığ kimseden korkmuyoruz ama şu var haddinden fazla ilgi edeceğimiz benzeri mızıka. Özellikle kanatları ve orta sahaları, bildiğimiz oyuncular bile var. Sivasspor takımından baktığımız ant bütçe namına bizim 10 katımız. Oyuncularını saymamıza lüzumlu namevcut. Ihtimal da onların 1 tane oyuncusuyla tığ Sivasspor takımını yapıyoruz. Bütçe kendisine bizden yüksek olabilirler ama tığ tek kimseden korkmuyoruz. Korkma değil ancak oyunda korkuyoruz. Bu yüzden o futbolcular amacıyla önlemlerimizi alacağız. İyi ayrımsız mızıka olduklarını sonuç maçlarda gösterdiler. Braga’yı 4-0 alt etmek yalınç değil. Bizim buradan tek amacımız benek ve puanlar almak. Eksantrik tıpkı düşüncemiz namevcut” yanıtını verdi.

Share: