Bulgarlar peyda etmek ve deterjanını Kırklareli’den karşılıyor

Bulgarlar, atak akın Kırklareli’ne gelmeye devam ediyor. Marketten züccaciyeye temas kalem ihtiyacını Kırklareli’den karşılayan Bulgarlar, son zamanlarda yer çok çul ve katışıksızlık malzemeleri alıyor.

Euro yükselişini sürdürürken, Bulgaristan’da ürünlerin pahalılığından şikayetçi olan el Türkiye’ye gelmeye devam ediyor. Hem kendi araçlarıyla hem turlar ile Kırklareli’ne mevrut Bulgarlar, kentte alışveriş yaptı. Sabahın er saatlerinde kente akın eden Bulgarlar, soluğu Çarşamba Pazarı’nda alarak araçlarını doldurdu. Şehrin süratle aceleten herhangi bir noktasında Bulgaristan plakalı araçlar olduğu görüldü.

Pazar Esnafı Yahya Şentürk, Bulgarların Kırklareli’de mebzul ahzüita yaptığını belirterek, “Bulgarlar geliyor mukataa yapmaya, esnaf bahtiyar. Balık alıyorlar, göveri ürün alıyorlar, bol alışveriş yapıyorlar. Komşuyuz burada, gelsinler aksata yapsınlar” dedi.

Bulgar, Bulgarca yazılar ile pazarda neler olduğunu gösterdiklerini vurgulayan Cüneyt Akıncıoğlu, “Pazarımızda yazılarım ile Bulgarlara nelerin olduğunu; büyük, epey bedenlerin bulunduğunu gelişigüzel esnaf belirtiyor. Pazarımızdan yer haddinden fazla çul alıyorlar, münezzeh ihtiyaçlarını karşılıyorlar, deterjan alıyorlar. Kırklareli’mizin meşhur yiyeceklerini alıyorlar” diye konuştu.

Bulgarların alışveriş için Kırklareli’ne gelmelerini talip Akıncıoğlu, “Gelsinler, alışverişleri yapsınlar. Aynı henüz bu fırsatı bulamazlar” şeklinde konuştu. – KIRKLARELİ

Share: