Bulaşan otobüsüyle maden taşırken polise yakalandılar

Gümüşhane’de polis güçleri uygulama noktasında durdurulan benzeri otobüste arama fail İl Itimat Müdürlüğüne sadık ekipler şüphelendikleri 2 kişinin çantasında 815 gram metamfetamin maddesi ele geçirdi. Kişiler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İl Itimat Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri eroin bap satışı ve kullanımını önlemeye müteveccih yaptıkları eş çalışma neticesinde Trabzon’a giden aynı yolcu otobüsünü Akçakale aplikasyon noktasında durdurdu. Otobüste durumlarından şüphelenilen ve daha evvel uyuşturucu madde yapım, tecim, kullanma ve bulundurma suçlarından kaydı bulunduğu belirlenen S.Ö ve E.Ö’nün çantasında arama işleyen ekipler dal çantasının içerisinde asetat torba içerisinde çağın belalarından birisi olan sentetik eroin maddesi 820 gram Metamfetamini ceride kağıdına sarılı şekilde ele geçirdi.

Gözaltına alınan S.Ö ve E.Ö hakkında ‘Uyuşturucu Husus İmal ve Ticareti’ suçundan adli muamele başlatılırken, Emniyetteki ifadelerinin peşi sıra mahkemeye çıkarılan şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. – GÜMÜŞHANE

Share: