Bingöl’de TSE temsilcilik açacak

Bingöl Tecim ve Uran Odası Başkanı Mesabe Çintay, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) vasıtasıyla temsilcilik açılacağını bildirdi.

Çintay, kayıtlı açıklamasında, Tecim Bakanı Mehmet Muş’a Bingöl’deki İş İnsanları İstişare Toplantısı’nda TSE Temsilciliği açılması yönünde talepte bulunduklarını belirtti.

Taleplerinin Bakan Muş’un verdiği talimatla onaylandığını ve temsilciliğin geçenlerde Ticaret ve Uran Odası binasında hizmet vermeye başlayacağını nâkil Çintay, şunları kaydetti:

“Aylarca mekân illerde ayrımsız evrak üzere uğraşan iş insanlarımızı bu dertten kurtarmanın mutluluğunu yaşıyorum. İletmiş olduğumuz dilek amacıyla lazım talimatı veren Tecim Bakanımız Mehmet Muş’a ayrıca bu konuda bindi sağlayıcı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmayan ve Mebus Feyzi Berdibek’e şükranlarımı sunarım. Bu dönem ‘gelişen, büyüyen ve güçlenen Bingöl dönemi’ olacak. Çok cıvıl cıvıl yönetim kurulu ve sedir üyelerine sahibiz. Üyelerimizden dahi aldığımız güçle elimizden mevrut umum çabayı göstereceğimizin taahhüdünü isnat etmek isterim. İş camiasında derdi, sıkıntısı ve sorunu olan küçükten büyüğe tamlık firmalarımızı ve gelişim insanlarımızı, sorunlarını bizlere iletmesi amacıyla odamıza nida ediyorum.”

Share: