Benzen Akademisi terbiye serilerinin devamı İzmir’de düzenlendi

Karma Ekip önderliğinde gerçekleştirilen ve önceki 4 modülü İstanbul’bile başarı ile tamamlanan Benzen Akademisi yetişek serilerinin devamı İzmir’üstelik düzenlendi.

Karma Grup’tan yapılan açıklamada görüşlerine meydan sunulan Benzen Akademisi’nin kurucularından ve programın ilmî koordinatörü olan Prof. Dr. Barbaros Özer, Türkiye’nin benzin endüstrisinde tehlikesiz ve dimdik süt ürünleri üretimi üstüne korkulu çaba sarf ettiğini belirterek, “Gerek teknoloji kullanım düzeyi gerekse yapıt kalitesi ve güvenliği açısından tatminkar düzeyde olmakla birlikte uluslararası rekabette daha hareketli saha alabilmek için süt el işi firmalarının kaliteyi sürdürülebilir aynı niteliğe kavuşturması ehemmiyet taşımaktadır. Süt Akademisi, Gücük Ay 2022 tarihinde başladığı eğitimler kanalı ile benzen işletmelerinin bulunan kalite hile prensiplerini elan sistematik ve bütüncül benzeri yaklaşımla encam taşımalarına koruyucu olmayı hedeflemektedir.” ifadelerini kullandı.

Benzin Akademisi’nin eğitim bilimi içerikleri akademik bilgi birikiminin pratik uygulamalar ile harmanlanması ile müstahzar olduğunu aktaran Özer, şunları kaydetti:

“Benzin Akademisi işletmelerinin global rekabette kalıcı düzlük edinmelerine yardım sağlamayı hedeflemektedir. Gücük Ay- Ilkgüz 2022 tarihleri arasında 5 modül halinde gerçekleştirilen ve süt ürünlerinde totaliter nitelik kontrolü odaklı eğitimler, üzerine eksiksiz akademisyenler ve departman profesyoneller yoluyla yürütülmüştür. Büro gereksinimleri ile küresel süt bilimi ve teknolojisinin hareket eğilimleri dikkate alınarak hazırlanan eğitim modülleri ile ülkemiz benzin endüstrisinin gelişimine ulama sunmayı öge edinen Benzin Akademisi’nin önümüzdeki dolaşma eğitimleri ayraç-nitelik algısının oluşturulması, yıpranmamış süt işleme teknolojilerinin kâin ve potansiyel uygulama alanları ve benzin işletmelerinde maliyet ekonomisi üzere konuları içerecektir. Tıpkısı ahir izlence Küçük Ay 2023’dahi düzenlenecek olup tam gıda ve içecek endüstrisini havi ayrı bir programı ise Kasım 2022’bile sektöre sunmayı hedefliyoruz.”

Süt Akademisi, benzin endüstrisinin ana ve kullanılmamış bilgelik gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra süt endüstrisindeki global eğitimler için bilgelik sağlamayı ve benzin işletmelerinin yenilikçi hatır yeteneklerinin gelişmesine yardım sağlıyor.

Kompozit Kol As Pazarlama Koordinatörü Sinem Bahçekapılı da Benzen Akademisi’nin, deneyimlerin ve yer iyi uygulamaların paylaşımı ile sektör içi iletişimi bile artırarak umum işletmeler amacıyla bilgiye ulaşımı kolaylaştırmayı hedeflediğini vurgulayarak, “Fasıl spesifik eğitimler ile işletmelerin gelişimine odaklanan güçlü tıpkısı program oluşturduk. Ambalajlanmış Süt ve Benzin Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) ile Türkiye Benzin Cilt Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) marifetiyle desteklenen programa Tekafos, Unisensor, Perkin Elmer ve Bioeasy kadar küresel firmaların katkılarının birlikte Şevket Bayar Üniversitesi’nden Doç.Dr. Nural Karagözlü ve Ankara Üniversitesi’sinden Prof. Dr. Ebru Şenel Özkan eğitmen adına yardım sağladı. Eksiksiz destekçilerimize teşekkür ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Eğitimde hatip namına kayran kayran İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Yardımcısı Oktay Darcan ise İzmir’birlikte sütle ilişkin bu toplantının yapılmasının haddinden fazla kocaman olduğunu ve sütün kalbinin İzmir’da attığını düşündüklerini kaydetti.

Benzin sektörü açısından Türkiye’nin nazik benzeri gizil taşıdığını tamlayan Darcan, “Peynir çeşitliği ensesi kalın aynı iliz fakat henüz çok coğrafi bel alınması üstüne henüz kırıcı çalışmamız gerekiyor. Özellikle üreticilerimiz kalkmak üzere tüketicilerimizin ve bu alanda yatırım yapmış sanayicilerimizin korunması açısından bütüncül ve blok halinde çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Eğitim Bilimi çalışmalarıyla hep bu faaliyetleri destekliyoruz. Sektörün ticari döngüsünün sağlıklı çalışması için sütteki nitelik ve standartlara uygunluğunun geliştirilmesini önemsiyoruz ve faaliyetlerimizi buna bakarak düzenliyoruz. Sektörün hep paydaşlarının düz aldığı böylesi kızıl bir çalışmanın yapılmasından ufuk haddinden fazla mutluyuz. Bu üç günün ülkemize, ilimize, benzin sektörümüze sakil menafi sağlayacağına içtenlikle inanıyorum.” açıklamasında bulundu.

Share: