Becerikli Ünal: Bugün İtibarıyla Kol Başkanvekilliği Görevimden Affımı Rica Ettim

” Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, kısacası bilcümle hatır setlerimizi yok etmiştir” sözleriyle aksülamel çekici Mahir Ünal, AKP Grup Başkanvekilliği görevinden ricat ettiğini açıkladı. Ünal, “Zaman bakımından grup başkanvekilliği görevimden affımı irade ettim. Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bugüne büyüklüğünde şahsıma duyduğu büzük ve verdiği sorumluluklar üzere müteşekkirim” dedi.

AKP Kahramanmaraş Saylav Usta Ünal, takım başkanvekilliği görevinden ricat ettiğini duyurdu. Ünal, toplumsal iletişim araçları hesabından bugün yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bugün bakımından kol başkanvekilliği görevimden affımı arzu ettim. Umumi Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bugüne büyüklüğünde şahsıma duyduğu cüret ve verdiği sorumluluklar üzere müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

HANGI OLMUŞTU

Usta Ünal, 21 Ekim’bile Kahramanmaraş Betik Fuarı’nda yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti. Ünal’ın bu sözleri kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

Ünal’ın bu sözlerine, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener ve Topluluk İttifakı’nın ortağı MHP Umumi Başkanı Büyüklük Bahçeli bile aksülamel göstermişti.

Yordamlı Ünal, konuya ait esbak yaptığı yazılmış açıklamada ise “Tarihte 16 devlet kurmuş tıpkı millete mensubiyetim ve patırtılı bayrağım Türkçemle hava duyuyorum” demişti.

Share: