Batman Petrolspor ile Siirt İl Özel İdaresi depremzedelere bindi maçında karşılaştı

TFF 2. Klasman Beyaz Kadro’ta vadi düzlük Batman Petrolspor ile TFF 3. Küme 3. Takım ekiplerinden Siirt İl Özel İdaresi, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar yararına ülfet maçı yaptı.

Batman Şehir Stadı’nda yapılan maçta hakemler ve değme iki takımın futbolcuları “Milletimizin başı sağlıklı olsun. Acınız acımızdır” kayıtlı pankartla sahaya çıktı.

Dakikalar, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye illerinin plak kodlarını gösterdiği anlarda taraftarlar, bütün bire bir ağızdan şehirlerin isimlerini söyleyerek “burada” şeklinde demonstrasyon yaptı.

Karşılaşma, önceki depremin gerçekleştiği saati temsilen 4’üncü dakika 17’nci saniyede ayrımsız müddet durduruldu, bu tam taraftarlar bindi için argaç ve berelerini sahaya attı.

Dostluk maçında Batman Petrolspor, İlter Ayyıldız’ın 31. dakikada attığı golle 1-0 öne geçe, Siirt İl Hususi İdaresi’nden Oğuzhan Birben’in 39. dakikada attığı gol, önce yarının sonucunu belirledi: 1-1.

Batman Petrolspor, maçın 90. tezce Mahsun Çapkan’ın attığı golle karşılaşmadan 2-1 galip ayrıldı.

Müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklama özne Batman Petrolspor Kulübü Başkanı Abdulvahap Akbaş, ülfet maçının gelirinin depremzedeler için kullanılacağını söyledi.

Destek veren herkese teşekkür fail Akbaş, ülkede tıpkısı daha hakeza acıların yaşanmaması dileğinde bulundu.

Siirt İl Hususi İdaresi Kulübü Başkanı Hıfzullah Canpolat de depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara ivedili onma diledi.

Ülkede depremzedeler için arkalama seferberliğinin yaşandığını anlatan Canpolat, “Angajman ve kardeşlik içerisinde, dayanışma ruhuyla inşallah bu zor günleri üstelik aşacağız.” diye niteleyerek konuştu.

Share: