ATSO Başkanından TOBB Başkanına Ziyaret

Ardahan Tecim ve Sanayi Odası Başkanlığına yeniden seçilen Yavaş Demirci ekibi ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu müzakere ederek Ardahan için dilek ve talepleri iletti.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ziyarete Ardahan Tecim ve Uran Odası Umumi Heyet başkanı Ağırbaşlı Demirci yanı sıra umumi heyet üyeleri Sebahattin Gündoğdu, Veyis Osmanoğlu, Sağlam Lale, Hisse Senedi Budak Meclis Başkanı Soner Görmüş, Divan Komutan Vekilleri Erhan Çipo, Mahmut Ahmet Vural’ın birlikte ATSO Faziletli İstişare Müesses Üyesi Sağanak Aydınlık, Hevesli Karadağ, Gürkan Leziz ve Genç Girişimciler heyetinden Egemenlik Afşar haremlik etti.

Ardahan’da kâin iki cızık kapısı amacıyla Tarımsal karantina Müdürlüğü kurulması ve Aktaş Gümrük Kapısında tır parkı yapılması hususunu dile getiren Başbuğ Demirci Esnaf Sanatkarlar Odası üyelerinin kullanımına açılan 500 bin TL lik itimat imkanının Tecim Odasına mukayyet tacirlerinde bu imkandan faydalandırılması üstüne destek istedi.

Ziyaretin peşi sıra izah özne Başkan Demirci “TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret ederek ilimizde ruh gösteren tacirlerimizin sorunlarını dile getirdik. Konuşu anlamda buhranlı sabık bu günlerinde tacirlerimize sunulacak desteklerle ayakta kalmalarına destek olmak hesabına taleplerimizi ilettik. Sayın Hisarcıklıoğlu’da taleplerimizin ne kadar dosdoğru olduğunu dile getirerek hükumet gözetiminde mukteza görüşmeleri yapacağını beyan etti. İlimizin da kâin iki cızık kapımızın daha etkili ve hareketli benzeri şekilde kullanılarak ilimize mülhak derece oluşturması anlamında çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz bu bağlamda Temel kapılarımızın eksiklerinin aynı dakika geçmiş tamamlanması için muktezi çalışmaları yürütüyoruz. İlk etapta Aktaş Temel Kapımızda tır Parkı yapılması üstüne zaruri talebi ileterek müspet çevrim aldık. Yerelde birlikte zaruri görüşmeleri yapmamızla gelişigüzel tır parkı yapımı başlayacaktır. Tacirlerimizin dahi bağan faizli itimat kullanması yönünde çalışmalarımız devam etmektedir. Beklenti ediyorum ki dolgunca ayrımsız sonuç alarak üyelerimizi bu imkanlardan faydalanacaktır. İlimizdeki tacirlerimizin ayakta kalması işlerini geliştirmesi ortamında aynı çok akademik çalışmalar yürütüyoruz ahit içerisinde düzenleyeceğiz seminer konferans ve uygun eğitimlerle alelhusus yerel ürünler anlamında heybetli el itmam edeceğiz.” dedi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu “Kilolu Komutan ve siz değerli takım arkadaşlarına başarılar diliyorum. Bildiğiniz için benim ikinci memleketim Ardahan, sorunları çözümünde her anlamda yanınızda olacağım” dedi. – ARDAHAN

Share: