Ati Partisi Genel Komutan yardımcısı Yardım gazetecilerle buluştu

Ati Partisi Genel Komutan Yardımcısı Beklenti Müzaheret, Bayburt Gazeteciler Cemiyetini (BGC) konuşma ederek, gazetecilerle benzeri araya geldi.

BGC Başkanı Garaz Okutmuş, İhlas Malumat Ajansı Muhabiri Öznur Demir, Rum Ajansı Muhabiri Beşir Kelleci, Bayburt Gazetesi Muhabiri Cengizhan Okutmuş ve Bayburt Olgun Muhabiri Elif Baykal ile aynı müddet sohbet fail Müzaheret, açıklamalarda bulundu.

Ati Partisi Bayburt İl Başkanı Nüsha Güler ve Ati Partisi Bayburt Hat İlçe Başkanı Hüseyin Tekin’in eşlik ettiği ziyarette konuşan Müzaheret, görevi dolayısıyla Bayburtluları yakından tanışıklık fırsatı bulduğunu söyledi.

Emekli Büyükelçi olan ve 25 yıl büyüklük dışında bulunduğunu söyleyen ve en son Viyana’da görev yaptığını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Yardım, dünyanın gelişigüzel yerindeki Bayburtluların dernekler kurarak, memleketlerini tanıttıklarını, haddinden fazla pir işlere imza attıklarını rapor etti.

Bayburt’a ilk kez geldiğini amma Bayburtluları yakından tanıdığını dile getiren Müzaheret, “Güçlükle dışında spor takımları kuruyorlar, sergiler düzenliyorlar derken damgalarını bulundukları yerlere çok kıvrak şekilde vuruyorlar ve Küçük Asya insanının kimliğini bile yaşatıyorlar. Bu o kadar boş tıpkısı çeşni ki beni çokça etkilemiştir. Buraya ilk defa geliyorum amma bu yörenin insanı derneklerde çokça çalışkan görevler alıyorlar” dedi.

Ülkenin dış politikadaki adımlarını görevi dolayısıyla iyi gözlemlediğini ve kusurlu politikalardan dünya görevinden incizap ederek Ahmet Davutoğlu’nun siyasette kat arkadaşı olduğunu belirten Yardım, Gelecek Partisi’nin Türkiye’nin yarınlarını inşa edebilmek için siyasal arenada ceht gider ettiğini söyledi.

Rum basınının önemine üstelik değinen Müzaheret, bu anlamda basının sorunlarının Türkiye genelinde gözlemlediklerini ve bu sıkıntılara akıbet verecek çalışmaların Ati Partisi kadrolarınca yapıldığını belirtti.

Bayburt’ta esnaf ziyareti gerçekleştirdikten sonra Bayburt’taki tarihi mekanları gezeceğini tabir fail Yardım, Bayburt’un bu anlamda çokça zengin olduğunu sözlerine ekledi.

Umumi Başbuğ Yardımcısı Beklenti Arkalama, ’34 yıllık diplomasi hayatımın özeti’ diyerek nitelendirdiği ‘İmparatorluklardan Cumhuriyetlere Üç Ülke Üç Başkent’ adlı kitabını Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Uğur Okutmuş’a bağış etti.

Bayburt basını ve şehirdeki tarihi mekanlar ile ilgili hikmet veren Amaç Okutmuş ise, Genel Komutan Yarımcısı Ümit Müzaheret’a ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek, BGC Kurucu Başkanı Osman Okutmuş’un ‘Bayburtlu Celali’ ünlü kitabını hediye etti.

Ziyaret, şişman fotoğraf çekimiyle son buldu. – BAYBURT

Share: