Atatürk Üniversitesinde sâdır yangında hasar gören yemekhane yenilendi

Erzurum Atatürk Üniversitesinde 20 Eylül’de merkezi yemekhanenin çatısında sâdır yangının arkası sıra başlatılan restorasyon çalışmaları tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, daha geçmiş bağırsak bölümü onarılarak aynı haftada yemekhaneyi kullanıma açan üniversite yönetimi, yangının aktif olduğu ve dokunaklı hasar gören yemekhane çatısı ve çevresinde faaliyet yaptı.

Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın talimatıyla çatısı, aş damı, mal kabul, itici depo ve şube kısımları onarılan merkezi yemekhane, gündeş bire bir görünüme kavuşturuldu.

Çomaklı, yaptığı açıklamada, bayrı geçmişe ehil, kalifiye terbiye kadrosu ve cıvıl cıvıl zir yapısıyla donatılmış üniversitenin bu badireden alnının akıyla çıktığını belirtti. Öğrencilere en gani hizmeti vermekten mutluluk duyduklarını ifade fail Çomaklı, şunları kaydetti:

“65 almanak köklü üniversitemiz temas konuda daima öğrencilerimizin beraberinde ergin ve olmaya bitmeme edecektir. Yaşadığımız talihsiz yangınla öğrencilerimizi mağdur etmemenin yollarını arayarak çözümler ürettik. Tıpkı taraftan yemek hizmetimize devam ederken özge taraftan dahi yemekhanemizde tadilat çalışmalarımıza devam ettik. Arkadaşlarımızla ahali ele vererek merkezi yemekhanemizi yenileyerek mufassal yıllar üniversitemize hizmet edecek şekilde tasarladık. Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Share: