Arjantin’de binlerce sevimli avlu pahalılığına cebin gösteri düzenledi

BUENOS Arjantin’de hükümete mail ve marjinal binlerce yaşama ülkede küsurat fiyatlar cihetiyle hükümete çağrıda bulunmak üzere sokağa döküldü.

İşçi sendikaları ve sosyal organizasyonların çağrısıyla başşehir Buenos Aires’in merkezinde göstericiler sabah saatlerinden itibaren toplanmaya başladı.

Hükümete mümasil Arjantin Genel Emek Konfederasyonu (CGT) ile Arjantin İşçileri Merkezinin (CTA) çağrısına uyan binlerce hayat, kent merkezindeki Obelisco dikilitaşında toplanarak Millî Kongre binasına büyüklüğünde yürüdü.

Göstericiler, şirketlerin karşılık artırmalarını ve kurgusal hareketlerini protesto ederek hükümete engelleme çağrısı ile işçiler amacıyla maaş artışı talebinde bulundu.

Yoğun katılımın olduğu gösterilerde, protestocular, hükümetin küsurat fiyatlar karşısında hamle atmaması yerinde gösterilere devam edeceklerini tabir etti.

Öte yandan, hükümete karşıt sol görüşlü gruplar de toplumsal yardımların artırılması çağrısıyla kent merkezinden hükümet binasının önünde mevcut Mayıs Meydanı’na yürüdü.

Göstericilerin sabahleyin saatlerinden itibaren caddeleri kapatması zımnında ulaşımda ve site trafiğinde aksamalar yaşandı.

Share: