Amasya haberleri: A Milli Avrat Hokey Takımı’nın Amasya’daki ikinci aşama çalışmaları başladı

A Milli Karı Hokey Takımı’nın Amasya’daki ikinci hamle tedarik kampı başladı.

Milli bando, Amasya Spor Salonu’nda günde koşa alıştırma yaparak 7-10 Aralık’ta Almanya’nın Hamburg kentinde gerçekleştirilecek Salon Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdürecek.

17 sporcunun katıldığı dinlenme kampı, 19 Ekim’da tamamlanacak.

Milli takım antrenörü Yasin Yükseler, basın mensuplarına, birinci kamp sürecini verimli ayrımsız şekilde tamamladıklarını, ikinci dinlenme kampı dönemini da bire bir şekilde geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Şampiyonaya sunma gani şekilde hazırlanacaklarını vurgulayan Yükseler, “Buradaki amacımız lig öncesi ikinci kampı üstelik kişiselleştirmek. Almanya’da arz ongun şekilde ülkemizi açıklamak istiyoruz. İlk dörde eşkal Dünya Kupası elemelerine akmak istiyoruz. Bittabi bizim hedefimiz esasen iri. Bizim amacıyla yeryüzü efdal seviyede olan organizasyonda muvaffakiyetli almak istiyoruz. Umarım Türk hokeyine ve Türk sporuna iri ayrımsız sükse ile dönmüş oluruz. Amasya’ya, yetkililere, Türk hokeyine ulama sağlayan herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Milli takım oyuncusu Kübra Güzelal ise “Çokça heybetli bir turnuvaya gideceğiz. Turnuvanın önemini gelişigüzel seferinde sistem bahsediyordur eminim amma beribenzer Avrupa’nın önceki sekizi arasında oynayacağımız ve önce dördü hedeflediğimiz benzeri turnuva. Bundan Sonra evvel dörde şekil Acun Kupası’na, elemelere arz azından katılmayı hedefliyoruz. Yıllardır oynuyorum adi hayalini kurduğum ayrımsız turnuva.” ifadelerini kullandı.

Milliler, şampiyona için son hazırlık dönemini birlikte ilerleyici günlerde tekrar Amasya’dahi geçirecek.

Share: