Zihayat sporcudan acun üçüncülüğü başarısı

Bitlisli Milli Sportmen Korkunç Melek Korkmaz, Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde gerçekleştirilen Çoluk Çocuk Acun Muaythai Şampiyonasında acun üçüncüsü oldu.

Daha öncesinde Türkiye Muaythai Federasyonu yoluyla düzenlenen ‘Muaythai Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonasında birincilik elde ederek kentte şampiyonluk gururu yaşatan Milli Sporcu Heyecan Melek Korkmaz, bu defa da milli ayrımsız başarıya imza attı. Milli takımla alay malay ülkemizi temsilen Çoluk Çocuk Acun Muaythai Şampiyonasına katılarak kadınlar 45 kilo kategorisinde acun üçüncülü elde ederek bronz madalya kazandı. sıkışık elde ettiği başarılarla hem ülkemize hem bile Bitlis’e başarı gururları yaşatan genç sporcunun yıpranmamış hedefleri ise acun ve Avrupa şampiyonluğu.

Şampiyona sonrası Bitlis’in Tatvan ilçesine dönen zihayat sportmen, sevincini Türkiye Muaythai Federasyonu Maşrık Rum Mıntıka Icra Müesses Başkanı Bilal Adabağ ile paylaştı. Gailesiz sporcuyu Antrenörü Ömer Gaye ve Milli Sporcu Mehmet Dik ile alay malay Tatvan Tecim ve Endüstri Odasındaki makamında ağırlayan Bilal Adabağ, tendürüst sporcuya yaşattığı çekicilik ve elde ettiği başarılardan ötürü tebrik ve muvaffakiyet dileklerini iletti.

Elde ettiği başarıdan çevre zinde sporcuyu ödüllendiren Adabağ, başarıdaki katkılarından âlem da Antrenörü Ömer Gaye’a teşekkürlerini iletti. Sporcuların elde ettiği her başarıda tıpkısı nöbet daha gururlandıklarını belirten Milli Mızıka Antrenörü Ömer Tasavvur, sağlanan bindi ve katkılarla bu başarıların arttığına ilgi çekerek, başarıda katkısı mevcut herkese teşekkürleri iletti.

Elde ettiği başarıdan ötürü mutlu olduğunu tabir eden Milli Sportmen Korkunç Melek Korkmaz üstelik, kullanılmamış hedefinin acun ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu belirtti. Uzaklık vermeden hazırlık çalışmalarına başlayacağını kaydeden Korkmaz, “Bu sene Türkiye şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü kadar birçok başarılar elde ettim. Hedefim acun ve Avrupa şampiyonluklarıydı ama bu kader olmadı. İnşallah çıktı fiilen önümüzdeki sene bu hedeflerime yankılanmak istiyorum. Buna olan inancım de cemi. Bu çevirici ile Antrenörüm Ömer Murat hocamız başta almak üzere bu başarıları elde etmemde katkısı mevcut herkese çok çok teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu. – BİTLİS

Share: