Zihayat Hanek: 8. Güncel Görüşme Proje Yarışması’nda bergüzar sahipleri belli oldu

Ekin ve Turizm Bakanlığınca Başşehir Ekin Yolu Festivali kapsamında planlı “Güre Danışma: 8. Güncel Tekellüm Proje Yarışması” sonuçlandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye’deki edimsel sanatı ve zinde sanatçıları katmak, edimsel görüşme pratiklerinin görünürlüğünü artırarak ve geniş kitlelere ulaşmasını icat etmek için düzenlenen yarışmanın sonuçlandığı bildirildi.

Yarışmanın, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın vefatının 60’ıncı yılı dolayısıyla temasının “Seçkin Husus Yerel Durumunda” namına belirlendiğine meni edilen açıklamaya göre, seçici kurulca başvurusu kabul edilen 110 eser değerlendirildi, im sahiplerine toplanmış 175 bin teklik mal ödülü verilecek.

Muvaffakiyet Ödülü’ne layık görülen 5 kişiye ayrı ayrı 18’er bin liralık, Mansiyon Ödülü’ne layık görülen 5 kişiye ayrı ayrı 9’ar bin liralık ve eserleri sergilemeye layık tanıdık 20 kişiye üstelik tekrar ayrı ayrı 2’şer bin liralık dürü takdim edilecek.

Ödüle müstahak tanıdık sanatçılar

Yarışmada Muvaffakiyet Ödülü’ne İrem Yüksekbilgili, İrem Sezer, Samet Alış, Edanur Sabuncu, Cemil Marifet Can, Mansiyon Ödülü’ne Özgün Atmaca, Behiye Arat, Mustafa Yüzükoca, Esame Aydın Tekaüt ve Zehra Seda Boztunalı layık görüldü.

Eserleri sergilemeye ayar kâin sanatçılar ise Zeynep Ergül, Fatma Bişirici, Selin Bintaş Çeliktaş, Ahmet Dağdelen, Halil İbrahim Takip Etmek, Özlenti Atmaca, Yağmur Kevser Barutçu, Elif Beyaz Zehir, Yüsra Canik, Elif Çelebi, Ayşe Ceylan Solmaz, Tasavvur Orion, Şevval Konyalı, Şirvan Güngörmez, Selime Deliahmetoğlu, Osman Batuhan Türker, Cansu Kul, Melike Çalak, Koca Yılmayan ve Ecem Hikâye Acı adına sıralandı.

Eserler, CSO Ada Ankara’da sergilenecek

Taze Hanek: 8. Aktüel Müzakere Proje Yarışması’nın sonucunda 30 kitap curcuna kapsamında CSO Ada Ankara’da sergiye sunulacak.

Çevrim içi namına düzenlenen yarışmanın im çokluk, dürü töreni ve işporta tarihi henüz sonra Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün internet adresinden duyurulacak.

Yarışmanın seçici kurulu

Taze Görüşme: 8. Güncel Hanek Proje Yarışması’nın seçici kurulunda Mimar Sinan Pir Sanatlar Üniversitesi Rektörü ve Tanpınar Merkezi’nin Kurucu Başkanı Prof. Dr. Handan İnci, Yeditepe Üniversitesi Konferans ve Hars Yönetimi Bölüm Başkanı ve Küratör Prof. Dr. Marcus Graf, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Umumi Heyet Üyesi Özalp Birol, Ankara Hacı Meze Iye Üniversitesi Iyice Sanatlar Fakültesi Kılık Bölümü’nden sanatkâr Prof. Tansel Türkdoğan, Düzce Üniversitesi Laf, Dizayn ve Mimari Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şans Doyran ile Firez ve Turizm Bakanlığı temsilcisi Iyicene Sanatlar Umumi Müdürü Ömer Faruk Belviranlı ile Fena Hâlde Sanatlar Umum Müdür Yardımcısı Dr. Alper Özkan düz alıyor.

Share: