Yunan mehabet televizyonu, sabah haberlerini Kazım Koyuncu’nun birey şarkısıyla açtı

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremlerin arkası sıra 10 ilde yaşanan katabolizma, Türkiye ve dünyayı kanun boğdu. Mevki çapında vatandaşlar depremzedeler üzere seferber olurken, birçok ülke de taharri-kurtarma ekiplerini Türkiye’ye gönderdi.

FEN KUŞAĞINI TÜRKÇE ŞARKI İLE AÇTILAR

Tüm gözler deprem bölgesinden ati adamakıllı haberlere çevrilmişken, Palikarya televizyonunda yürek ısıtan benzeri dakika yaşandı. Palikarya kerem televizyonu ERT, sabahleyin haberlerini Türkiye’deki enkaz görüntüleri ve Kazım Koyuncu’nun eseri olan “Ben Seni Sevdiğimi” şarkısıyla açtı.

MİÇOTAKİS’TEN TAZİYE TELEFONU GELDİ

Yunanistan Cumhur Reisi Katerina Sakelaropulu ve Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, eski dolaşma yer sarsıntısı dolayısıyla Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı telefonla arayarak esbak olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, deprem nedeniyle Cumhur Reisi Erdoğan’ı telefonla mülaki Yunanistan Reisicumhur Sakelaropulu ve Yunanistan Başbakanı Miçotakis, hayatını kaybedenler üzere taziyelerini iletti, yaralılara şifa dileğinde bulundu.

Yunanistan Başbakan Kiriakos Miçotakis, üstelik “Türkiye ve Suriye’dahi meydana mevrut yıkmacı sarsıntı felaketinden koyu sıkıntı duyuyoruz. Kurbanların ailelerine dostça başsağlığı diliyoruz ve düşüncelerimiz etkilenen parçalanmamış insanlarla alay malay. Yunanistan kaynaklarını seferber ediyor ve bir anda yardım edecek.” açıklamasını yaptı.

Share: