Yüksekova sis altında

Yüksekova sis altında

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde etkisini gösteren bunaltıcı sis, hayatı inatçı yönde etkiledi.

Günlerdir aktif olan soğuk gelgel ve fasılalı yağışların peşi sıra ilçede sabahleyin saatlerinde güç sis hareketli oldu. Trafiği aksi etkileyen sis evire çevire görüntüler oluştururken, kâh vatandaşlar ise cep telefonuyla o hatıra fotoğrafladı.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere göre, ülkemizin yıldız ve maşrık kesimlerinin modüler ve kayran vadi çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Bartın, Karabük, Kastamonu, Cıvıl Cıvıl, Giresun, Malatya, Elazığ, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Trabzon’un garp ilçelerinin baran ve boğanak yağışlı, farklı yerlerin bir iki bulutlanmış ve boş geçeceği adisyon edildiği belirtildi. Sabah ve geceleyin saatlerinde Ilımlı Karadeniz’in çöz kesimleri ile Gün Doğusu Rum’da yer düzlük sis ve inç olayı beklendiği bildirilmişti.

Yüksekova’da şita mevsiminin kendini birlik gösterdiğini tabir eden Hasım Eğlek, “Günlerdir Yüksekova’da gelgel baya soğudu. Artık kış zamanı. Geçtiğimiz günlerde doğrusu kar yağışı olmuştu, şu zaman dağlar karlar altındadır. Bugün sabah saatlerinde işe gitmek üzereyken Yüksekova merkezinde kısık sis hakimdi. Imdi kar havası var” dedi.

Share: