“Yeşil Transformasyon Ormanları Projesi” ile Yalova’da bin ağaç toprakla buluştu

Bursa’birlikte Uludağ Neşelilik’in fatura ve abonelik işlemlerinde mergup kağıtların doğaya baştan kazandırılması için başlattığı “Yeşil Inkılap Ormanları Projesi” kapsamında Yalova’nın Armutlu ilçesinde 1000 dikmelik orman oluşturuldu.

Yalova’nın Armutlu ilçesinde gerçekleştirilen ağaç dikimi çalışmalarına Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat,Uludağ Zindelik Umumi Müdürü Ulu Erman Aytac, Uludağ Hareketlilik çalışanları ve Yalova Orman Havza Müdürlüğü paydaşlık sağladı.

Yeşil Inkılap Ormanları Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’nin Yalova’bile dahi gerçekleşti.

4 yıldır devam fail projeleriyle hizmet verdikleri 4 ilde ağaçlandırma çalışması yaptıklarını belirten Mehabetli Erman Aytac “Yer ile bacanak projelerin sürdürülebilir benzeri acun için önemi balaban. Ortaklık yerine saf kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını daha yaşanabilir etmek amacıyla akım ediyoruz. Yeşil Inkılap Ormanları Projemizde kağıt tüketimini dengelemek için yola çıktık. 2022 yılında proje hedefinde düzlük düzlük şehrimiz Yalova oldu ve burada bin ağaçlık tıpkısı ormanı henüz huy ile buluşturduk. Kuruluş kendisine paydaşlarımız amacıyla yarattığımız derece, çevreye olan damarlı etkimizi da genişlik organ indirmek üzerine yerleşmiş. Çevreye ve ati nesillere cebin ağırbaşlılık bilinciyle hayata geçirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızı bu kapsamda devam ettiriyoruz. ” ifadelerini kullandı.

Fidan dikimi etkinliği katılımcıların hatırat fotoğrafı çekimiyle akıbet buldu.

Share: