Yenimahalle’nin minik kulaçları Bolu’da şov yaptı

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nün minik yüzücüleri nümayiş yaptı. Türkiye Yüzme Federasyonu yoluyla 5- 6 Son Teşrin tarihlerinde Bolu’da planlı 11-12 yaş Ulusal Aksiyon Projesi Ligi Mıntıka Müsabakalarına katılan Yenimahalle’nin minik kulaçları, Türkiye finallerine adını yazdırmayı başardı.

18 ilden 80 kulüpten 555 sporcunun korkunç yarıştığı müsabakalara 5 sporcusuyla katılan Yenimahalle Belediyesi, Türkiye finaline 3 sporcusuyla katılmaya adalet kazandı. Bolu yarışlarında 11 yaş grubunda Buyruk Özel 50 metre omuz üstü klasmanında genişlik mebzul dereceyi alarak 3’üncü olurken gine 11 yaş grubunda Fırat Deniz Aydeniz üstelik barajları geçmeyi başardı. 12 yaş grubunda ise Tarık Sebep rakiplerini geride bırakarak finallere gitmeyi garantiledi.

Türkiye finalleri üzere hazırlıklar başladı

Yıl boyunca Yenimahalle Belediyesi çatısı altında yüzme takımı antrenörü Yoksulluk Koca Bembeyaz ve havari çalıştırıcı Taner Ekiz ile alay malay gece gündüz müteharrik 50 sporcudan 3’ü demin Türkiye finalleri için düşüncesiz saymaya başladı.

11 gözyaşı grubunda Buyruk Özel ve Fırat Deniz Aydeniz 9-11 Antrakt tarihleri arasında Samsun’da yapılacak olan Türkiye finallerinden, 12 gözyaşı grubunda ise Tarık Saika 16-18 Mesafe tarihleri beyninde Mersin’bile yapılacak olan Türkiye Finallerinden madalya ile dönmeye hazırlanıyor.

“Bu kollar bizim geleceğimiz”

Sporcuları tebrik kartı eden Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, “Çocuklarımızı spora yöneltmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Spor tesislerimiz, yüzme havuzlarımız tamam sığa hizmet veriyor. Bu ayrıntılar bizim geleceğimiz. Onları inşallah milli takımda yolmak istiyorum. Temas biriyle gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: