Yeniden Bolluk Partisi Genel Başkanı Erbakan, partisinin el kongresine katıldı

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “(CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) Kılıçdaroğlu kaçar üzere Amerika’evet gitti ve orada, Amerika’da tüm 8 saat ortadan kayboldu. Gazetecileri, matbuat mensuplarını, himaye ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Uçak biletini dahi yaktığı söyleniyor. Haklı namına milletimiz soruyor diyor ki, ‘8 saat sebep ortadan kayboldunuz?'” dedi.

Erbakan, partisinin Malatya İl Başkanlığının tıpkısı otelde planlı 2’nci Olağan Kongresi’nde, Bartın’ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden işçilere Tanrı’tan yağmur, yakınlarına başsağlığı ve çıdam diledi.

Yaralı işçilere iflah dileyen Erbakan, “Cenab-ı Allah tıpkısı henüz hakeza felaketler, acılar yaşatmasın. Lüzumlu tedbirleri bir zamanlar, durumunda tıpkı şekilde almayı inşallah felek eylesin.” dedi.

Erkan, “6’lı masa”ya değinerek, şöyle bitmeme etti:

“Şeş tane birbirine benzemez bir araya gelmişler. 37 nöbet toplantı yapmışlar. Altı aydan beri konuşuyorlar, fotoğraf çektiriyorlar, öz, kahvehane içiyorlar. Böylelikle arasında biricik somut proje var mı? Şu soylu erki krizden depar yolu var mı, şu iktisadi krizden boşanmak için ortaya koydukları aynı soy paketi var mı? Bunları geçtim benzeri reisicumhur adayı da ortaya koyabilmişler mi? Hayır. Şeş sunum masa başında, biricik üstelik masanın altında HDP 7 ortak ortaya tek molekül koyamıyorlar, 6 aydan beri. Kılıçdaroğlu kaçar üzere Amerika’evet gitti ve orada, Amerika’da bilcümle 8 saat ortadan kayboldu. Gazetecileri, matbuat mensuplarını, koruma ordusunu atlatıp 8 saat ortadan kayboldu. Uçak biletini üstelik yaktığı söyleniyor. Sevap olarak milletimiz soruyor diyor ki, ‘8 saat bozukluk ortadan kayboldunuz?’ Kimlerle ve hangi maksatla müzakere yaptınız? Bu görüşmeleri sebep adsız sansız yaptınız? Neyi saklıyorsunuz, neyi gizliyorsunuz?”

Başörtüsünün yasalı garanti altına alınması gerektiğine işaret eden Erbakan, “70 sene başörtüsü düşmanlığı yapmış, başörtüsü yasağının bitmeme etmesi amacıyla Esas Mahkemesine kadar başvurmuş, demin seçimlere 6 kamer kala isabet ‘Başörtüsüne kanuncu garanti olsun’ diyor. Tığ bu CHP’nin samimiyetine bittabi güvenebiliriz?” dedi.

Share: