YANLIŞSIZ Partili Nasır, Karabağalar’a ümran planı müjdesini verdi

SELIM Parti İzmir Milletvekili Soylu Nasır, Karabağlar’birlikte 10 mahalleyi kapsayan 540 hektarlık riskli alanın tamamının uygulama bayındırlık planlarının Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylandığı müjdesini verdi. Nasır, “Yıllardır tamlık engellemelere rağmen İzmirli hemşehrilerimizin tıpkı zaman evvel dönüşüm yapmalarının önünün açılması için bakanlıkça cansiparane yapılan çalışmalar sonucu planlar onaylanarak, askıya çıkarıldı. Inhidam alanları olan ve evgin dönüşümün yapılması lazım bu mahallelerle ilişik umarım politik bire bir malzeme olarak isteyerek iptali amacıyla yeniden sav açılmaz.” dedi.

YANLIŞSIZ Fırka İzmir Saylav Necip Nasır, Karabağlar’bile Salih Omurtak, Bahriye Üçok, Limontepe, Mehabetli Fuat Fazilet, Düş, Gazi, Mutlak, Yüzbaşı Şerafettin ve Devrim mahalleleri sınırları zarfında vadi düzlük 5 etaplı 540 hektar riskli alanın tamamına 1/5000 ölçekli şiir mamure planın ve 101 hektarlık 1. etabın 1/1000 ölçekli uygulama imar planın ve Bakraç Veysel ve Osman Aksünger Mahallesi sınırları zarfında 106 hektarlık riskli alana ilişkin Bakanlığa sunulan 1/5000 ölçekli yır ve 1/1000 ölçekli uygulama ümran planın Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca onaylandığını duyurdu.

“Etraflı yıllardır İzmir’de 6306 Sayılı Kentsel Inkılap Yasası ile yegâne tıpkı daire da inkılap yapmayan Büyükşehir Belediyesi ve CHP zihniyetinin, DÜRÜST Fırka hükümetinin 6306 Dar yasa ile inkılap yapmasını engellemeye çalıştı” diyen YANLIŞSIZ Partili Nasır, şöyle devam etti: “İzmir’de CHP zihniyeti hiçbir madde yapmadığı kadar DÜRÜST Parti olarak bizim çalışmalarımızı de engel olmak üzere duruşma kapılarında durmaktan geri etap atmaz arkaç geldiler. Ama bizim gayemiz çalışmak olduğu için yekpare engellemelerine karşın, Bakanlığımızın özverili çalışmaları sonucunda, riskli bölgede beklenen planlar onaylandı. Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca askıya çıkarılan planlar, hemşehrilerimize tatlıca uğurlu olsun.”

Obstrüksiyon politikası güden İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu huyundan konma geçsin

DÜRÜST Öğür İzmir Saylav Temiz Nasır, “2005 yılından bugüne kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi, Uray yasası 73. husus ile takkadak 1000 göz yaparken, 6306 yasa ile bir biricik ofis da dönüşüm yapmadı. Hükümetimizin yapmasını dahi engellemeye çalıştı. Bunca yıldır engelleme politikası güden CHP zihniyeti, çıktı bu huyundan vazgeçip, nüfusunun iri çoğunluğun şehir merkezinde, kırık hatlarının üzerinde, depreme çerden çöpten yapılarda ve belediyelerin yük alanı ortamında yaşandığı İzmir’in dönüşümü için çokça elan somut icraat yapması gerekir. Yasalar çerçevesinde bize düşen gelişigüzel tip göreve ve desteğe 7-24 amade olduğumuzu rastgele fırsatta belirtiyoruz. İzmir’in artık deprem riskine cebin kaybedecek zamanı kalmamıştır, bu hayati mesele politika üstü ayrımsız meseledir, bu konuda ilişkin aktörlerin görevlerini ahit kaybetmeden hesabına getirmeleri eke ve veballi tıpkı sorumluluktur.” dedi. – İZMİR

Share: