Yalova’da metal operasyonunda kanepe içerisinde gizlenen kaba yakalandı

Yalova’de polisin düzenlediği eroin operasyonunda kanepe içerisinde saklanan şüpheliyle gelişigüzel 6 sevimli tutuklandı.

Emniyetten yapılan açıklamada, Uyuşturucu Suçlarla Savaşım Yazıhane Müdürlüğüne merbut ekiplerin maden yön suçları ile maden bap suçlarına karışan kişilerin tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmaları gece gündüz sürdürdüğü rapor edildi.

Çevre illerden temin ettikleri mızrap maddeleri getirerek dal torbacı namına ifade edilen şahıslar aracılığıyla çıkmaz satıcılarına dağıtılarak sokak düzeyinde esrar madde satışının yapılacağı bilgisine vasıl ekipler, Uyuşturucu Maddeler Kontrol Köpeği “Zeytin” eşliğinde tespit edilen çirkin tıpkısı otomobilde kontrol yaptı.

Aramada 2 kilogram 100 gram bireşimli kannabinoid ele geçirilirken vesile içerisindeki D.B. ve İ.S. gözaltına alındı.

Şüphelilerin sorgularında birbirleri ile bağlantılı ve koordineli cereyan ettikleri belirleme edilen M.E. ve M.Ö’yü sezmek üzere ikametlerine revan ekipler, adli makamlarca arandığı da belirlenen münasebetsiz M.Ö’yü saklandığı kanepe içerisinde gözaltına aldı.

Evde yapılan aramada ise 26,35 gram bireşimli kannabinoid, 3,42 gram kokain, 2 kilo nakit kimyevi madde ele geçirildi.

Soruşturmayı genişleterek şüphelilerin İstanbul’da bağlantılı olduğu belirlenen F.T. ve H.B. bile ikametlerinde yakalandı.

Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adli mercilere gönderme edilen 6 hayat tutuklandı.

Share: