Vekil Muş’tan ikinci halk anahtar satışına getirilen sınırlamaya dair açık sözler: 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara kısık tıpkısı ceza getireceğiz

Son ayrımsız yılda fiyatlarda yükselişi durdurulamayan araba sektörü adese altına münfail, satışlarda 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı getirilmişti. söz konusu kurala uymayanlara 8 bin 400 TL üzere bir para cezası uygulanacağı söylentileri gündem olmuştu. Tecim Bakanı’ndan konuyla ait ukubet açıklaması geldi.

BAKAN MUŞ DUYURDU: IRI UKUBET GELİYOR

Tecim Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada “İkinci ahali otomobil satışında 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara ağırbaşlı tıpkı ukubet getireceğiz” dedi.

“250 MİLYAR DOLAR HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ”

Nazır Mehmet Muş dış satım 250 bilyon dolarlık ihracat hedefine bu sene yakalanacağını söyledi.

6 AY VE 6 BİN KM UYGULAMASI HANGI?

Tecim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 16 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre ticari ruh kapsamında araba ve yer taşıtlarının pazarlanması yahut satışı ancak geçmiş tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre esbak olması koşuluyla yapılabilecek ve bu şart sağlanmadan aracısız veya dolaylı olarak 1 Temmuz 2023 tarihine büyüklüğünde pazarlama ve bey yapılamayacak.Share: