Vedat Demiröz: “İzlediği politikalarla Türkiye belki da bu kışı genişlik bayındır nâkil devlet olacak”

YANLIŞSIZ Parti Umumi Komutan Yardımcısı Vedat Demiröz, “Zaman gelinen son noktada Avrupa esmer kışı düşünürken, izlediği politikalarla Türkiye belki de bu kışı arz rahat nâkil talih olacak. Ama bu tasarruf yapmayacağız emretmek değildir.” dedi.

“2023’e Makul Kent Buluşmaları” programı kapsamında beraberindeki heyetle Amasya’ya gelen Demiröz, bir otelde planlı basın toplantısına katıldı.

Demiröz, burada yaptığı konuşmada, milletin içinden gelerek bugüne kadar ülkeyi başöğretmen SELIM Parti’nin 2023’ten sonradan de ülkeyi yönetmeye devam edeceğini belirtti.

Yunanistan’ın nüfusunun İstanbul’dan henüz düşük olduğunu ve 450 milyar ekü borcunun bulunduğunu dile getiren Demiröz, şunları kaydetti:

“Yunanistan, istiklalini kaybetmiş tıpkı devlet. Zaman Amerika istediği yerde, istediği zaman temel açıyor, adaları silahlandırıyor ve onlar dahi zannediyorlar ki Amerika ile Fransa arkalarında duracak, Türkiye’ye alın onlarla aynı küşayiş tekmil edeceklerini zannediyorlar. Kusura bakmasınlar, Türkiye bugün benzeri NATO ülkesi. NATO ülkesine alın silahlanma sıradan haddinden fazla şaibe, yazık ve yakışmıyor. Eğer biz NATO ülkesiysek ve bu bölgede NATO’nun yer uzak bölgesinde yıllardır fariza yapıyorsak bizimde alay hakkımız olmalı.”

Zaman Türkiye’nin savunma sanayisindeki araçların yüzdelik 80’ini kendisinin ürettiğini nâkil Demiröz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz patriot isteriz vermezler, onun yerine S400 alırız neden aldın derler. F35’lere 2,5 milyar dolar verdik, bu arada yapacağız diye niteleyerek, maalesef oradan de bizi çıkardılar. ‘Paramızı ver’ dedik, sonradan başladılar sallantıya. ‘F16 ver’ başından vermezler. Sonuç bir gelişmeler var bakalım ne olacak. Birisi verelim diyor, öbürü arkasından imza atmam diyor. Böyle katılma imkânsız. Tığ eğer Türkiye kendisine yıllardır NATO ülkesiysek, müttefiksek bizi ayn ardı edemezsiniz. Hakeza iştirak imkânsız. Onun amacıyla tığ kendimiz bu bölgede milletimizle 85 milyon insanımızla bir araya gelerek ve onların desteğiyle bu ülkeyi yöneterek, hem Avrupa’üstelik hem dünyada olabilecek tıpkı ülkeyiz. Ona de adım adım ilerliyoruz. Bugün en üst gelinen noktada Avrupa esmer kışı düşünürken, izlediği politikalarla Türkiye belki bile bu kışı yeryüzü rahat nâkil ülke olacak. Ama bu artırım yapmayacağız söylemek değildir. Bunu hiçbir devir unutmayalım.”

Programa, SELIM Öğür Amasya milletvekilleri Levent Karahocagil ve Hasan Çilez ile YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Ekrem Göt ve partililer katıldı.

Demiröz, beraberindeki heyetle henüz bilahare Amasya Belediye Reisi Mehmet Sarı’yı mülakat etti.

Share: