Vatandaşlardan ‘Maske cezası iptali’ yorumu

Vatandaşlardan ‘Maske cezası iptali’ yorumu

Kimisi ‘İptal edilsin’, kimisi ise ‘İptal edilmesin’ diyor

TEKİRDAĞ – YANLIŞSIZ Fırka’nin mufassal zamandır üzerinde çalıştığı ve TBMM’nin yıpranmamış teşri yılına başlamasıyla görüşülmeye başlanan testis kanun paketiyle koronavirüs pandemisi döneminde kesilen maskesiz sokağa çıkma cezalarının iptali öngörülürken, Tekirdağlı vatandaşlar bu cezaların iptaline ilgilendiren yorumunu dile getirdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (DOĞRU Tümen)’nin aylardır üzerinde çalıştığı ve aynı haddinden fazla konuyu ele aldığı 100 maddelik yasa teklifi Türkiye Iri Kavim Meclisi’nde görüşülmeye başladı. Hazırlanan yıpranmamış er bezi yasaya göre, koronavirüs tedbirlerin uygulandığı ve maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu dönemlerde makbul cezaların bozma edilmesi ele makbuz. Yasa, meclisten geçmesi ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan marifetiyle onaylanmasıyla yürürlüğe girecek.

Konuyla ilgili yerine görüşlerini dile getiren Tekirdağlı vatandaşların aynı kısmı koronavirüs döneminde yaşanan sıkıntılardan ortalık insanların ağırlık çektiklerini ve cezaların bozma edilmesinin akla yatkın olacağını savunurken, benzeri kısmı ise maske uygulamasının lüzumlu olduğunu ve yasaklara uymayanların cezayı ödemekle yükümlü olduklarını tabir ettiler.

Kimi vatandaşlar, “İptal edilmesin. Sistem maske ile geziyorsa onlarda öyle gezselermiş” derken ara sıra vatandaşlarda, “Cezaların nakız edilmesi geçişsiz. Filhakika vatandaş zor eyyam geçirdi. Pandemi döneminde çok fazla ukubet yiyen insanımız oldu. Cezaların kalkması geçişsiz diye düşünüyorum” dedi.

Share: