Van, Muş ve Hakkari’de sosyal basamak projesi için başvurular sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin yer büyük sosyal basamak projesi kapsamında Muş ve Hakkari’birlikte vatandaşların vezneci şubelerindeki referans hareketliliği bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 3 bin 200 konutun yapımının planlandığı Van, 1150 hane yapımının planlandığı Muş ve 804 konutun yapımının planlandığı Hakkari’da familya sahibi almak isteyenler Ziraat ve Ahali Bankası şubelerine başvurdu.

El Bankası Muş Şubesi uğrunda bekleyenlerden Mehmet Şamil Köken, TOKİ tarafından yapılacak toplumsal ev projesine ilginin ağır olduğunu söyledi.

Gerçek, “Bu proje vatandaşların icar öder kabilinden sülale sahibi olmasını sağlayacak. Hükümetin alelhusus sınırlı gelirli ailelere, gençlere, engellilere böyle bir içtimai bölük projesi hayata geçirmesini balaban tıpkısı kıvançla karşıladık. Ego dahi bankaya gelerek müracaatımı yaptım. Sayın Cumhurbaşkanımızın böyle benzeri proje ile vatandaşın karşısına çıkması alelhusus gençlere kota ayırması bizleri mutlu etti. Teşekkür ederiz. İnşallah esaslı evet.” diye niteleyerek konuştu.

Mehmet Turan ise projeye başvuruda gezmek için vezneci uğrunda beklediğini dile getirerek, “Biz gençlere bu fırsatı verdiği için Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Çokça evire çevire ayrımsız punt. İnşallah sistem bundan yararlanır.” dedi.

Tarım Bankası Hakkari Şubesi önünde muntazır Hasan Dayan üstelik bahis konusu projenin kiracı olanlar amacıyla makul olduğunu belirterek, “Bankalarda çokluk var. Tığ da müracaat üzere sırada bekliyoruz. 3+1 ofis üzere başvuracağım. Adıma hane çıkmasından umutluyum. Tığ projeden memnunuz. Çünkü kiralar arttı. Bu sayede aile sahibi olacağız inşallah.” ifadelerini kullandı.

Kardeşi Şaban Dayan bile planlı projenin kendilerine güzel benzeri imkan sunduğunu anlatım ederek, bu çeşit projelerin artması gerektiğini aktardı.Share: