Valilikten doktora ofans açıklaması

Şanlıurfa Valiliği ivedi serviste vazifeli doktorun çarpma edilmesiyle ilişik açıklama yaptı.

Valilik yoluyla yapılan bağlanmış açıklamada, “28 Son Teşrin 2022 Pazartesi haset Şanlıurfa Yetişek ve Araştırı Hastanesi Müstacel Servisinde geçenek yüzünden sâdır tartışmada Ivedili Tababet Uzmanı Dr. Orhan Hagi, pestil yakınlarının saldırısına uğrayarak yaralanmıştır. Çarpış alarak yaralanan doktorumuza, görüngü yerinde sağlıkçı arkadaşları vasıtasıyla önceki engelleme yapılmıştır ve doktorumuzun tedavisi devam etmektedir. Saldırının faili gözaltına alınmış olup, olayla ilişkin adli süreç devam etmektedir. Bu kök hız olaylarının tıpkısı henüz yaşanmamasını diliyor, esenlik camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Hekimsen saldırıyı kınadı

Hekimsen Şanlıurfa Şubesi, kayıtlı aynı açıklama yaparak saldırıyı kınadı. Idarehane Başkanı Dr. Halil Nevzat Birinci Sınıf adına yapılan mukayyet açıklamada, ” Şanlıurfa adına bu dönem maatteessüf gene doktora sürat olayı ile talih gündemindeyiz. Görevinin başında bir müstacel tababet uzmanı gene şiddete uğradı. Geçtiğimiz eyyam dahi benzeri hastanede gine müstacel serviste momentum yaşanmıştı ve gene tek bire bir husus değişmedi. Afiyet yöneticilerini çabucak göreve davet ediyoruz. Sayrılarevi müstacel servislerin bile yaşanan şiddetten sonraları hangi ekleme tedbirler alındı alçalma ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Edinilen bilgiye göre, fenomen, akşam ezanı 19.05’te Şanlıurfa Yetişek Araştırı Hastanesi kâmil ivedi servisinde yaşandı. Müstacel serviste etkin Uzm. Dr Orhan Haği, ayrımsız hastaya baktığı sırada iddiaya bakarak, ayrıksı aynı züğürt yakını ile ‘Benim hastam henüz ivedi, ilk benim hastama bak’ tartışması yaşadı. Tartışmada iddiaya göre, marazlı yakını doktora ve bilgi işlem memuruna saldırdı. Saldırıda yüzüne zor darbesi alan hekim burnundan yaralandı. Dertli hekim bire bir hastanede otama altına alınırken saldırıyı gerçekleştirdiği argüman edilen nüfus ise polis vasıtasıyla gözaltına alındı. – ŞANLIURFA

Share: