Vali Ergün ve Karayolları Genel Müdürü Uraloğlu, kış hazırlıklarını denetledi

Uşak Valisi Turan Ergün ile Karayolları Umumi Müdürü Abdülkadir Uraloğlu, Yardımcı’ta karla mücadelede görevlendirilecek ekiplerin hazırlıklarını denetledi.

Vali Ergün ve Uraloğlu, Karayolları 25. Büro Şefliği’ndeki incelemelerinde Karayolları 2. Mıntıka Müdürü Murat Gönenli ile Karayolları 25. Idarehane Şefi Tuncay Günay’dan hikmet aldı.

Ilbay Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin karayolları açısından üstelik eke benzeri el olduğunu belirtti.

Yağışsız benzeri sezonun geçirildiğini tabir eden Ergün, “Yağışsız bir sezon geçiriyoruz. Ben diyorum ki, burada yırtıkça arkadaşlar var, kar yağsın biz üstesinden geliriz. Yeter ki kar yağsın, susuzluk olmasın.” diyerek konuştu.

Abdülkadir Uraloğlu ise 2022-23 kar ve bankiz mücadele sezonunu açtıklarını söyledi. Umum ekiplerin vacip hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemizde yağmura, kişmiri gerekseme var. Bu anlamda biz üstelik hazırlığımızı yaptık. Çeltek Büro Şefliğimiz dahi dirayetli arkadaşlarımız var. Onların gösterişli çalışmalarıyla yollarımızda aksamalar yaşamıyoruz. Onların emeklerine esenlik. Kar ve buz mücadelesi aynı yetişek işi lazım, sonradan rağbet işi gerek. Arkadaşlarımız sağ olsun canla başla mücadele ediyorlar. Arkadaşlarımızın kazasız belasız iyicene bir mevsim geçirmelerini kâm ediyorum.”

Uraloğlu, Ilbay Turan Ergün’e desteklerinden çevre teşekkürname etti.

Ziyarette, kullanılmamış sezonun kazasız geçmesi temennisiyle dua bile edildi.

Share: