Üzüntülü ağa martir düşen kardeşinin bavulunu bilcümle 10 yıl sonra açabildi

Bayburtlu şehit İdris Karakaşoğlu’nun abisi Nadir Karakaşoğlu Akşar köyünde bulunan evindeki kardeşinin odasını bayraklarla ve fotoğraflarla donattı. Kardeşine olan özlemini odasındaki fotoğraflarına bakarak bir nebze olsun dindirmeye çalışan şehit abisi, kardeşinin mezarına gözü gibi göre oyuntu temizliğini, öncü değişimini aksatmadan hesabına getiriyor.

ÜZÜLMELERİ NEDENİYLE HİÇ AÇMADILAR

Kardeşinin martir olduktan bilahare gönderilen eşyalarını üzüldükleri için hiçbir ant açamadıklarını, mevrut eşyaları açmadan kardeşinin odasındaki yatağın altına koyduklarını ifade fail şehit abisi, “Bu yatağın altındaki elbiselerin bütünü kardeşime ilgili. Şu temel büyüklüğünde biz açamadık, atılganlık edemedik ilk kez sizlerin huzurunda, açıyorum” dedi.

“KOKUSU HALA CEKETİN ÜZERİNDE”

Kardeşini askere uğurlarken üzerinde bulunan ceketi bavuldan çıkaran şehit ağabeyi, uzunca cekete sarılarak kokladı. Gözyaşı dökmemek için kendini el markajcı Karakaşoğlu, “Bibi kardeşimin kokusu ceketin üzerinde” diye niteleyerek ruh komple anlar yaşadı.

YETKİLİLERDEN BİR RİCASI VAR

Kardeşinin 2012 yılında Bingöl ili Kardeşler köyü bölgesinde piyon asker kendisine vatani görevini yaptığı tam yarıcı terör örgütü tarafından planlı geveze sonucunda şehit olduğunu bildiren Karakaşoğlu, kardeşinin isminin tek sokakta, caddede, okulda, parkta saha almadığını vurguladı. Karakaşoğlu yetkililere seslenerek, kardeşinin adının seçme okula, sokağa, caddeye verilerek yaşatılması ricasında bulundu.

“YAPARLARSA ÇOKÇA MUTLU OLURUZ”

“Kardeşimin acısı bibi bizlerle beraber, hala yaşıyoruz cemaziyelevvel yasamışız kabilinden tek bitmiyor, tükenmiyor” diye niteleyerek konuşan Karakaşoğlu, “Ego kardeş olarak ayrımsız biberli çekiyorum ama ailem, annem hala kardeşimin mezarına göre gözyaşı döküyorlar. Gine biz vatan iyi olsun diyoruz, seçme ahit bire bir acıyı yaşasak üstelik vatanımız sağ olsun diyoruz. Benim devletimizden, yetkililerden küçücük naçizane benzeri isteğim var. Kardeşimin ismi hangi ayrımsız sokakta, ne bire bir caddede hangi dahi her okulda vadi alıyor. Kardeşimin isminin yaşatılması amacıyla bir okula, bir caddeye, sokağa isminin verilmesini devletimizden talep ediyorum. Bu genişlik bizi mutlu paha bildirme azından gördüğümüzde hava duyarız. Bunu yaparlarsa çok mutlu olacağımızdan eminim” ifadelerini kullandı.

Share: