UZATMALI ÇAVUŞ FATİH KALKAN, OSMANİYE’DE TOPRAĞA VERİLDİ

IRAK’ın kuzeyinde bitmeme eden El Kilit Operasyonu’nda teröristlerle sâdır çatışmada martir olan Uzman Çavuş Fatih Kalkan, memleketi Osmaniye’de son yolculuğuna uğurlandı.

El-Kilit Operasyonu bölgesinde, arama-tarama faaliyeti sırasında PKK’lı teröristlerle sâdır çatışmada yaralanan Uzatmalı Çavuş Fatih Koruyucu, otama gördüğü hastanede martir oldu. Kalkan’ın şehadet haberi, Osmaniye Garnizon Komutan Yardımcısı Yarbay İlkay Gül aracılığıyla Mareşal Fevzi Görmek Mahallesi’ndeki eşi Gül Kalkan’a ulaştı. Koruyucu’ın 3 aylık Yaren isminde çocuğu olduğu, anne-babasının ise Malatya’da yaşadığı öğrenildi. Şehadet haberinin arkası sıra Koruyucu’ın evine Türk bayrağı asıldı.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Şehit Fatih Kalkan’ın cenazesi gün ortası saatlerinde helallik alınmak amacıyla Mareşal Fevzi Nüfuz Etmek Mahallesi’nde ailesinin yaşadığı eve getirildi. Kalkan’ın Türk bayrağına sarılı tabutunu gören babası Yusuf Koruyucu ve eşi Gül Koruyucu ile kardeşleri ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi daha sonraları törenin yapılacağı Asri Mezarlık Camii önündeki alana götürüldü. Törene, Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakan Yardımcısı İsmail Ergüneş, Ilbay Erdinç Yılmayan, 39’uncu Mekanize Piyade Liva Komutanı Sancak Kağan Tutucu, Şehremini Değer Kara, askeri ve mülki erkan ile şehidin yakınları ve haddinden fazla sayıda vatandaş katıldı. İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası şehit Koruyucu’ın cenazesi, götürüldüğü Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları beyninde toprağa verildi.Share: