Usom’dan nazik metaverse uyarısı

ÇAKER merkezli uzay girişimi Aquarian Space, Kamer ve Merih’a faziletli hızlı internet inşa etmek üzere kolları sıvadı.

Dünya ve iki gök cismi beyninde degaje bantlı bir genel ağ bağlantısı sağlamayı amaçlayan şeriklik, 650 bin dolarlık saksı sermayesi topladı.

Anamal, Elon Musk’ın gök firması SpaceX’in de geçmiş yatırımcılarından biri olan, Silikon Vadisi’nin riziko sermayesi şirketlerinden Draper Associates marifetiyle sağlandı.

Independent Türkçe’nin haberine göre, girişimin 17 Mart’ta yayımladığı açıklamada, evvel Kamer bildirişim sistemini haiz uyduyu 2024’te Ay yörüngesine yerleştirileceği tabir edildi. İkinci uydunun bile 2025’te yerleştirilmesi öngörülüyor.

Mars ise bu projenin sonuncu hedefi kendisine tanımlanıyor.

Solnet adı sunulan bu genel ağ projesiyle saniyede asuman cisimleri ortada 100 megabit anında fen paylaşımı yapılabileceği tabir ediliyor. Bu BENDE’birlikte ortalama ayrımsız yurttaşın internetinden çok elan aceleci.

Aquarian Space, bu projenin gerçekleştirilmesi ve internet uydularının fırlatılması için aynı paradigma başka gök firmasıyla işbirliği yapıyor.

Kadem bu doğrultuda, NASA’nın Ticari Kamer Yükü Hizmetleri ünlü programına katılan birkaç şirketle ustalık incelemeler yapıyor.

Mavera yandan, şimdiye çatışma kâh muhteşem müfredat kamuoyuna açıklanmadı. Söz Gelişi, projede hangi cins uyduların kullanılacağı ve bunların uzaya pekâlâ taşınacağı bilinmiyor.

Firma yetkilileri, faziletkâr acul internetin beraberinde, uzay enkazını tutulmak, çekicilik olaylarını nüfuz etmek kabilinden görevleri da namına getirebileceklerini ifade ediyor.

Aquarian Space, yakın gelecekte Ay’üstelik çeşitli projeler başlatmaya hazırlanan biricik müşareket değil.

NASA’nın Artemis misyonunu açıklamasının peşi sıra gök endüstrisi Ay’a yönelmeye başladı. Feza ajansı bu doğrultuda tıpkı dizi film ticari şirketle Kamer yüzeyine robotik vesait göndermeleri amacıyla sözleşmeler imzalıyor.

NASA, yeryüzü er 2026’birlikte natürel uyduya insanların baştan bukanak basmasını ve orada tıpkı cins nesir etmesini sağlamayı hedefliyor. Bu amaçla başlatılan Artemis programının geçmiş görevleri nisan ayı içinde başlayacak. 

Feza ajansının bu çabaları, hususi şirketler vasıtasıyla Kamer tamamıyla tıpkı ekonominin başlangıcı yerine görülüyor. Aquarian Space birlikte aha bu firmalardan biri.

Şirketin CEO’su Kelly Larson, “2021’de Ay’ın üzerinde ve çevresinde 13 feza ara bulucu vardı” diye konuştu:

2030’a büyüklüğünde, milyarlarca dolarlık bir Ay ekonomisi yaratılacak. Orada tahminî 200 uzay uzlaştırıcı meydan alacak. Fakat bu, Dünya ve Ay beyninde emin benzeri iletişim olmadan olmaz.

Kamer tamamen çalışmaların sonuncu hedefiyse Mars adına görülüyor. Zira Artemis görevinden elde edilen birikim, uzayın derinliklerine gezi için kullanılacak.

Gelecekte Altın Gezegen’de bire bir Ay’daki kabil kendi kendine yetebilen tıpkı köken kurulması planlanıyor.

Elon Musk, Mars’a yolculuğun simülasyonunu paylaştı

 

Mars’ta karbon izi bulundu

 

Mars gezgini, Rusya-Ukrayna savaşı zımnında fırlatılmayacak

 

Share: