Uray Derincespor Eskişehirspor maçının arkası sıra

TFF 3.Takım’üstelik Eskişehirspor’u 3-2 yenmiş fail Şehremaneti Derincespor’un ustalık direktörü İsmail Çokluk Akrobat, “Şampiyonlar Ligi üzere benzeri gruptayız. Rakibimizin gücünü biliyorduk. Maç gitti-geldi ama 3-2 kazanmasını aşina” dedi.

TFF 3.Grup’da 2022-2023 sezonu hafta sonu karşılaşmalarıyla başladı. 1.Grup’ta savaş eden Belediye Derincespor sahasında Eskişehirspor’u ağırladı. Familya sahibi takımın 3-2 kazandığı karşılaşmanın peşi sıra maharet yönetmen İsmail Cem Akrobat maçı değerlendirdi. Eskişehirspor Maharet Direktörü Cüneyt Biçer ise gelişigüzel açıklamada bulunmadı. Maçın arkası sıra galibiyet sevinci lehtar ve futbolcularla paylaşan Akrobat, “Şampiyonlar Ligi kabilinden aynı gruptayız”

“Şampiyonlar Ligi kabilinden tıpkı gruptayız”

Gruplarının zorluğundan bahseden Akrobat, “Haddinden Fazla dörtköşe aynı maç oldu. Kısaca 40 gündür ön hazırlığımız vardı. Şampiyonlar Ligi üzere ayrımsız gruptayız. Sezonun önce maçını oynadık. Eskişehirspor Türk futboluna birçok aktör ihsan fail yılların balaban ayrımsız camiası. Eskişehir’in grubun peş sıralarında olacağını düşünüyorum. Onlarla oynamak çok güzeldi. İki takımın üstelik seyircili olması birlikte çok keyif verdi. Grubumuz çokça ağırlık. Gelişigüzel maç çok yavaş; geldi gittisi olan, 1-0, 2-1 üzere beş altı skorlu keyifli oyunlar olacak. Haddinden Fazla farklı galibiyetlerin olacağını düşünmüyorum. Herkes denk ve adi nazik camialar; Eskişehir, Kargaşa, Sazak, Kütahya, Elazığ kadar. Biz üstelik Şehremaneti Derincespor yerine belli başlı hedefler doğrultusunda hem oyuncu esermek, geliştirmek hem de kentimizi sunma ongun şekilde tayin etmek istiyoruz. Güzeşte sene ligi 6. bitirdik, bu sene daha fevkani taahhüt etmek için sezona başladık” ifadelerini kullandı.

“Oyun haddinden fazla gitti, geldi”

Maçın içerisinde çokça değişkenler olduğuna değinen Akrobat, “Eskişehirspor ile maçımız dokuz canlı ve keyifliydi. Gücünü biliyorduk. Aktör grubu 1.Ligden beri birlikte oynuyor. Rakibimizi çözümleme ettik, tedarik maçında bile izledik. İçerde oynamanın avantajıyla çok heyecanlı ve iştahlı başladık. Birçok gol pozisyonuna girdik, atamadık. Kontradan yakalanıp çığlık bire bir gol yedik. Onun konusunda tepki verdik ve gol attık. Yine yüzdelik beniz goller kaçırdık. İlk yarı bizim üstünlüğümüzdeydi amma 1-1 bitti. İkinci devrede sakatlanan İsa’nın yerine Uğurcan’ı aldık. Baziçe başlar başlamaz gol attı. Bando oyunu oynuyoruz, herkesin iyi oynayıp içinden maçın gür oyuncusunu tarh derdindeyiz. İyi başladığımız oyunda çok çığlık ayrımsız gol henüz yedik ve 2-2 oldu. Sonraları gine reaksiyon verdik ve 3-2 bitirdik. Rastgele antlaşma sezonun bir numara maçları zordur. Oyun çokça gitti geldi” dedi.

“Savaşım ruhu faziletli benzeri takımız”

Takım kendisine mücadeleci olduklarının altını çizen İsmail Cem Akrobat, “Mızıka yerine her güzeşte dönme elan ileriye giden bir baziçe tarzımız var. Zaman bile oyunun genelinde izleyenlere esenlik verdik, futbolun doğrularını yapmaya çalıştık. Atılım futbolu yerine çok adamakıllı enstantaneler ve pozisyonlar oldu. Az Buçuk daha savunma anlamında çalışıp gol yeme alışkanlığını azaltırsak bizim için artı olacak. Mücadele ruhu faziletli bir mızıka olduk. Oyunumuzu geliştirmeye zahir takımız. Gelecek vaat eden zinde oyuncularla tecrübeli oyuncuların karışımı benzeri takımız. Zaman maçın sevincini yaşayıp Karşıyaka deplasmanına hazırlanacağız. Doğru oyun oynayıp galibiyet üzere çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Sercan ve İlker’in cezası bitti”

Cezası biten oyuncularla henüz dahi dolgunca olacaklarını belirten Cambaz, “Bizim biricik derdimiz Belediye Derincespor’u nasıl elan ileriye götürürüz. Bu sene geçen seneye göre kol daha pres. 10-12 kesim böke adayı sayabilirim. Sabık yıl 2-3 takım vardı. Pas oyununa ayar veren, geveze futbolu oynatmaya müteharrik antrenörüm. Bugün eksiklerimiz vardı amma oyunu henüz dahi güzelleştirme namına hangi gerekiyorsa yapacağız. Zaman Sercan ve kaleci İlker al anaç cezalısıydı. Cezaları bitti. Haftaya takımla birlikteler. Kemal ve Hasan’ın sakatlığı bir buçuk kamer büyüklüğünde daha sürecektir. İsa’nın bile maçın zarfında kaşı açıldı. Dikiş attılar ve öyle oynamaya çalıştı. Sonra keyif durumu henüz kötüye gitti. Onu müzaheret etmek için değiştirdik, bunun amacıyla da devreyi bekledik” sözlerini kaydetti.

“Sonraları oyuna giren 2 oyuncu da gol attı”

Aktör değişikliklerine birlikte değinen İsmail Çokluk Cambaz, “Bugün sonradan oyuna giren iki oyuncumuz gol attı. Kadro ve temas anlamında oyuna dokunmaya çalışıyoruz. Tığ tıpkısı takımız. Herhangi Bir maç kendi yıldızlarını içinden çıkarıyor. Ama topluluk yöre planda. Aslan babayiğit futbolcularım çıkıyor antrenmanda, maçta yer erdemli performansı çevirmek yerine kaşı da açılsa, ayağına çarpış üstelik alsa sonuna büyüklüğünde uğraş ediyor. Bütün futbolcularımın yüreğine keyif, hepsine galibiyet için bile teşekkür ediyorum. Rakip takımda Onur Münezzeh var, Süper Lig santraforu. Trabzonspor üzere takımlar istiyor. Karşıyaka’nın bütçesi, Mersin İ.Y.’nin aynı oyuncusunun bütçesi 1,5-2 milyonken biz Şehremaneti Derincespor kendisine Kocaeli’nin gençleriyle alay malay oynadığımız bu oyunla umut veriyoruz. İlerde daha bile ferah sonuçlar verecektir” – KOCAELİ

Share: