Umreye gideceklere ayyarlık uyarısı

Din İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen umre turları 15 Ağustos’ta başladı. Lahut topraklara gideceklere ayyarlık üzerine uyarılarda kâin Ecmain Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Melik Koçer, “Her yetkisi sıfır eşhas, konforlu bire bir umre turu vaat ederek iki canlı miktarlarda servet alıp ortadan kaybolabiliyor. Bir Zaman umre adaylarını Mekke’ye makul yola çıkarıp Şanlıurfa’evet götüren dolandırıcıları gördük. Bu garip dolandırıcıların radarına girmemek için akla yatkın tur şirketi seçimi heybetli” dedi.

Pandemi dolayısıyla 2 sene boyunca sınırlı dışından gelen ziyaretçilere umre kapısını kapatan Suudi Arabistan, yeniden umre adaylarını ağırlamaya başladı. Suudi Arabistan, 2022- 2023 sezonundaki hac mevsiminde ülke içinden ve mahdut dışından toplanmış bir milyon ziyaretçi kabul edeceğini açıkladı. Umre adaylarının mübarek topraklardaki yolculuğu, Din İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda hesaplı umre turları ile 15 Ağustos’ta başladı.

Umre sezonunun yeniden başlamasıyla umre adaylarının dolandırıcıların radarına girdiğini tamlayan Ecmain Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Koçer, “Kişiye Özel ya da 5 belirgin umre turu başlığı altında pazarlanan umre turları, turizm sektöründe yeni bire bir alanın gelişimini hızlandırdı. Lahut topraklarda dini görevini hesabına bildirmek isteyenler bu garip turlarla konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabiliyor. Ortalama 14 zaman olarak planlanan turlarda 3 yıldızlıdan 5 yıldızlıya uzanan değişik bakım kalitesi sunuluyor. Ancak seçme yetkisi olmayan kişiler, konforlu bir umre turu vaat ederek iki canlı miktarlarda dünyalık alıp ortadan kaybolabiliyor evet birlikte 5 engelsiz yolculuk garantisi verip son mertebe keder benzeri hizmet sunabiliyor. Pandemi öncesinde sıkça karşılaştığımız bu soy dolandırıcılar, 2022- 2023 sezonunun açılmasıyla umre adayları için hınç yaratıyor” dedi.

“TUR ŞİRKETİ SEÇERKEN DİKKATLİ OLUN”

Umre adaylarının, hac ya de umre organizasyonu yapma yetkisi bulunmayan şahıslar tarafından dolandırılmaya de aday olduğuna dikkat calip Koçer, “Sayısal teknolojinin gücü sebebiyle umre organizasyonları genel ağ üzerinden hemen yapılabiliyor. Fakat umre adaylarının yetkisi sıfır cevelan şirketleri adına tecrübeli ve yüksek tıpkısı işaret bilinirliğine ehil cevelan şirketlerini tercih etmesi gerekiyor. Eskiden umre adaylarını kutsi topraklara götürme vaadiyle kandırıp, Mekke’ye akla yatkın yola çıkaran ancak Urfa’ya götüren dolandırıcıların umre adaylarında yarattığı görüntü kırıklığı hafızalardaki yerini koruyor. Bu asıl dolandırıcıların radarına girmemek için makul cevelan şirketi seçiminin balaban önemi bulunuyor” ifadelerinde bulundu.

Ülkenin dört bir yanından vatandaşı umreye götürdüklerini aktaran Koçer, “Umre adaylarına konaklama ve ulaştırmadan rehberliğe büyüklüğünde sunduğumuz parçalanmamış hizmetlerimizle 5 münhal umre seyahati yaşatıyoruz. Ayrıcalıklı bakım prensibimizle umre adaylarının şerif topraklardaki yolculuğunu konfor ve lüksle buluşturuyoruz. Güzel deneyimimizle şekillendirdiğimiz, umre adaylarının seçkin kalem beklentisini karşılayan liyakatli organizasyonlarımızla memnuniyet seviyesini zirveye çıkarmayı başardık. Ankara merkezli benzeri müşareket olarak İstanbul, İzmir, Manisa, Konya, Bursa, Yalova, Balıkesir, Gaziantep, Sivas, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Yozgat, Çorum, Malatya, Ardahan, Erzurum, Rize kabil ülkemizin ciharıyek yanına hizmet kalitemizi götürdük. Kullanılmamış sezonda dahi yüzlerce umre adayının seyahatini sevinçli tıpkısı şekilde gerçekleştirmesini sağlayarak muvaffakiyetli organizasyonlarımıza yenilerini ekleyeceğiz” diyerek konuştu.

Share: