Ugandalı Namubıru’da İslam’ı seçip Zeynep ismini aldı

Ugandalı Namubıru’da İslam’ı seçip Zeynep ismini aldı

Ugandalı Yvonne Namubıru, Sivas İl Müftülüğünde planlı törende Lügat-i Tanıklık getirerek Mutekit oldu

SİVAS – Ugandalı Yvonne Namubıru, Sivas İl Müftülüğünde düzenlenen törende Lügat-i Şahitlik getirerek Mutekit oldu.

Sivas’ta benzeri ailenin beraberinde havari temel namına etkin Namubıru, çalıştığı ailenin yaşantısından etkilenerek Dindar olmayı tercih etti. Sivas İl Müftülüğüne başvurma fail 31 yaşındaki Uganda vatandaşı Yvonne Namubıru, Sivas İl Müftülüğünde düzenlenen “İhtida Merasimi” ile Mutekit adına Zeynep ismini aldı.

Kur’an-ı Cömert tilavetiyle başlayan merasimde İl Müftü Vekili Muttalip Karataş marifetiyle İslam dininin asıl esasları karşı Namubıru’ya özlü bilgiler verildi.

Merasimde mütekellim Karataş; ” Allah’ın lütfu ve zat iradesiyle İslam’ı tercih fail Yvonne Namubıru’yu ve onun Mutekit olmasına araç olanları tebrik kartı ediyorum. İslam Dinini araştırıp mutlak iradesiyle Mütedeyyin olan ve Zeynep adını alan Namubıru Eş şuandan itibaren hayatında arı sili aynı mevzu açtı. Rabbim bakir hayatında rızasına akla yatkın aynı sahn sürdürmeyi nasip etsin.” dedi.

Müftü Vekili Karataş, Namubıru’ya “İhtida Belgesi” ile birlikte Mealli Kur’an-ı Cömert ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından değişik kitaplar sunma etti.

Share: