Tüvana girişimcilerden özgün mekan

Erzurumlu üç taze girişimci, şehre yepyeni benzeri zevk, coşku ve tatil mekanı kazandırdı. Eğlek 1841 adını verdikleri otantik cümbüş mekanında, serpme kahvaltıdan yöresel yemeklere, etkili müzikten nargile ve semaver keyfine varıncaya kadar mecmu teferruat düşünüldü.

Ali Ravi Caddesi’nde Yoncalık olarak tanıdık bölgede açılan eskimemiş pres, tarzı, mimarisi ve bakım anlayışıyla iri demet uyandırırken, günün yorgunluğunu ailesiyle alay malay atmak talip herkesin bir numaralı tercihi haline gelmeye başladı. Galebe Özdemir, Ömer Uğraş ve Samet Incitici isimli girişimcilerin okkalı birliğiyle işletmeye açılan azamet, alanında ayrımlı benzeri zihin ortaya koyarken, söz konusu zevk durağının yerel ve ecnebi turistlerin üstelik deste odağı haline gelmesi bekleniyor.

İmajı tamamen değiştirilen Eğlek 1841 adlı pres üzerine bilgiler veren müteşebbis Utku Özdemir, “Bakir imajıyla Erzurum’a kazandırdığımız Konak1841 ve Yırlamak Evi, 100 hayat kapasiteli karye kahvaltısı, tepeden inme kahvaltı, dernekevi aşındırmak çeşitleri, nargile, kumpir közlemesi, kestane, tatlı ve tuzlu izzetüikram çeşitleriyle şehrimizin hizmetinde olacak. Temas akşam deli dolu müzik, ürün çeşitleri, hususi periyot ve gecelerde tebrik yapılabilecek tarihi mekanımızda, müşterilerimize hizmet etmenin ayrıcalığını yaşıyoruz. Hizmetimizde çizik yok, kalite var, memnuniyet var, eğlence kırcı dakikalar ve hoşlanma var” diye konuştu.

Erzurum’bile nitelik ahit geçirilebilecek mekanlar arasında önce üçe girebilecek nitelikteki Konak 1841’in kısa sürede ayraç olacağına inandıklarını kaydeden Özdemir, “Çünkü biz yaptığımız işi seviyor ve önemsiyoruz. Erzurum halkının bile krallar kadar ağırlanmaya müstahak olduğunu biliyoruz. Otantik benzeri dizayna sahip mekanımızda hem damaklarda ahraz bırakıyor, hem bile kulaklardaki hep pası siliyoruz. Herkesi Yoncalık’taki bu geçim mekanına bekliyoruz” dedi. – ERZURUM

Share: