Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi Gaziantep’te yapıldı

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi 4. toplantısı Tecim Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla Gaziantep’te yapıldı. Zirvede istişare eden Ticaret Bakanı Mehmet Muş, canlılık ve gaz zamları ile ait konuşarak, “Seçme ahzetmek talip tek hükümet ben özellikle remiks yapayım demez” dedi.

Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi 4. toplantısı Gaziantep’te gerçekleştirildi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş’un katılımıyla Gaziantep’te yapılan toplantıya Nazır Muş’un birlikte hisse senedi ve siyasa dünyasından çok sayıda insanoğlu katıldı.

Gaziantep Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) hizmet binasında yapılan zirvede Türkiye’nin dış satım rakamları değerlendirilerek geleceğe müteveccih atılacak adımlar ile yapılacak icraat konuşuldu. Zirvede açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delicesine, “Bizim devlet yerine sanayiyi efdal teknolojiye geçirmemiz gerekiyor. Bu yüzden nüsha fabrikayı kurduk. Bizim mutluluk olarak ihracatı çokça elan erdemli seviyelere çıkarmamız gerekiyor. Çünkü ihracat bizim geleceğimiz” dedi.

Programda açıklamalarda bulunan Gaziantep Valisi Davut Gül ise “Gaziantep büyüyen ve gelişen benzeri şehir. Türkiye’nin en iri tevhit sanayi bölgelerinden birine ehil. Gaziantep seçkin ant büyüyen ve gelişen benzeri site oldu. Dünyada sakinlik yaşanırken Gaziantep’te eskimemiş birleştirme endüstri bölgeleri kuruluyordu. Yani bu kent bilcümle ileri revan ayrımsız şehir. Gaziantep kent olarak ihracata koca katkılar sağlayan benzeri site” ifadelerini kullandı.

“Seçim temizlemek isteyen hiçbir hükümet zam yapayım demez”

Zirvenin açık oturum kısmında sorulara karşılık veren ve akıbet yapılan canlılık-doğal gaz zamları ile ilgilendiren konuşan Tecim Bakanı Mehmet Muş, “Enerjide yapılan serencam zamlar pozitif maliyet demektir. Ama şu bilinsin intihap yolmak isteyen tek hükümet ego hele elektriğe ve gaza remiks yapayım demez. Bu artışlar daha çok ülkedeki şartların umum vermemesi nedeniyle yapılan zamlar. Buradaki ruh fiyatları DENIZ ile kıyas edildiği ant oradakilerin haddinden fazla altında. Tabiki bu zamlar sanayiciyi zorlayacak. Bu astronomik artışlar desteklenmiş ediliyordu amma kalan maliyetler dolayısıyla imdi bazı artışlar sübvanse edilemeyecek arkaç geldi. Amma talih yerine halk ele vererek bu print zamanların üstesinden geleceğiz” şeklinde konuştu. – GAZİANTEP

Share: