Türk polisinden Avrupa’ya yabanlık dersi… Göçmenlere böyle şefkatle yaklaştılar

Türk polisinden Avrupa’ya âdemiyet dersi… Göçmenlere hakeza şefkatle yaklaştılar

Göçmenlere yemek veren polisler üşümemeleri amacıyla elbise ve başmak giydirdi

Göçmen çocukların oyuncak sevinci

Türk polisinden içli hareket

Sınırdan geçmeye çalına 31 uğrun göçmen yakalandı

ŞANLIURFA Şanlıurfa’dahi akşam Suriye sınırında yaşanan ciddi sisi vesile bilip gizliden gizliye yollarla Türkiye’ye geçmeye çalışan 31 göçmen ile geçişlerini sağlayan 3 erkek yakalandı. Soğuktan üşüyüp açlıktan beceriksiz düştükleri belirlenen göçmenler araçlarla karakola götürüldü. Burada kemirmek ve su sunulan muhacir çocuklara polis güçleri marifetiyle elbise ve pabuç giydirilerek oyuncak bergüzar edildi. Göçmenlerin yüzlerini güldüren polislerin şefkati onları ölüme ayrılma eden Avrupa’ya nazik bir ibret verdi.

Edinilen bilgiye bakarak fenomen, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde yaşandı. Akşam saatlerinde sınırdan gizlice geçiş yapıldığı ihbarını alan polis güçleri ekipleri, Bahçelievler Mahallesi Kümeevler bölgesine giderek çevrede taharri yaptı. Yapılan aramada etrafı cidar ile örülü gereksiz tıpkısı bahçede gizlenen yabancı tabiiyetli 1 koca, 5 eş ve 13 çocuk ile geçişleri sağlayan Bekir Ö., İbrahim Halil A., ve Halil U. yakalandı.

Aynı akşam yaşanan benzeri gayrı olay ise Ensar Mahallesinde yaşandı. Sevimsiz havada arazide alaz bukanak giden ecnebi uyruklu kadın ve çocukları ayırt eden polis güçleri ekipleri, gizliden gizliye yollarla sınırı geçtiklerini belirledi. Araca bindirilen 12 göçmen, emniyete götürüldü. Göçmenlerin 2 ahit süresince aç ve susuz bire bir şekilde kere yürüdükleri öğrenildi.

Soğuktan üşüyen çocuklara kemirmek ve akarsu verildi

Açlık ve susuzluktan takatsiz düşüp soğuktan üşüdükleri belirlenen göçmenlere tezelden su ve aşındırmak verildi. Çağrılan afiyet ekiplerinin kontrolden geçirdiği göçmenler sıcak bir yerde misafir edildi. Sabah ise çocuklara bakir elbise, başmak, oyuncak ve çikolata getirildi.

Polisler muhacir çocukları öz elleriyle giydirdi

Bayan ve ayvaz polisler, çocuklara kullanılmamış kıyafetlerini giydirdi. Pabuç ve oyuncaklarına üstelik kavuşan göçmen çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı. Polis abi ve ablalarıyla alay malay ayrımsız süre oyuncaklarıyla oynayan torunlar, daha sonraları araçlara bindirilerek ülkelerine sağ selamet gönderilmeleri amacıyla İl Barhana İdaresi Kafasız Yöneltme Merkezine doğrulama edildi.

Öte yandan geriden geriye geçişleri sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Bekir Ö., İbrahim Halil A., ve Halil U. İsimli kişiler ise adliyeye atıf edildi.

Share: