Tunceli’de köpeklerden kaçan dağ keçisi bina bahçesine sığındı

Tunceli’de köpeklerden kaçan keskin keçisi çatı bahçesine sığındı

TUNCELİ Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde gece saatlerinde köpeklerin saldırısına uğrayan keskin keçisi tıpkı binanın bahçesine sığındı.

Fenomen, Çemişgezek ilçesi 3. Etap TOKİ konutlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, köpeklerin saldırısına uğrayan tıpkı ateş keçisi binanın bahçesine sığındı. Köpeklerin ağır sıklet havlaması sonucu dışarı bakan Ersoy Duayen, keçinin köşeye sıkıştığını gördü. Evden getirdiği elma ve armutları köpeklere atarak uzaklaştıran Evliya, peşi sıra 112’yi arayarak durumu bildirdi. Gâvur, ekiplerin müdahalesi ile doğal ortamına salındı.

Olayı anlatan Ersoy Duayen, “Geceleyin köpeklerin havlaması ile camdan hariç baktım. O esnada köpekleri aynı şeyi sıkıştırmıştı. Üzücü keçisi olduğunu fark ettim. Köpekler gitmedi. Ben evde bulunan elma ve armutları kaçması üzere köpeklere attım. Keskin keçisinin apartman boşluğuna girmesi ayrı ayrı tıpkı önsezi. Çıktı evimize kadar geldiler. Bunları siper adamakıllı bir husus. Elan sonraları 112’yi aradım. Ekipler geldi ve yardımcı oldular. Keçiyi kurtardık” dedi.

Share: